| Laser Channels | 48CH |
|---|---|
| Output Speed | 28pph |
| Max.Plate Size | 800X660(mm),Min.:260x300(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Manual |
| Net Weight | 800KGS |
| Laser Channels | 48CH |
|---|---|
| Output Speed | 28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm),Min.:400x300(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Manual,semi-automatic |
| Net Weight | 800KGS |
| Image Laser Diodes | 64CH |
|---|---|
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Output Speed | 28 Plates Per Hour |
| Max.Plate Size | 1163*940mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.40mm |
| Model | T-800 |
|---|---|
| Speed | Max. 28 Piece Per Hour |
| Max. Imaging Area | 1130mm*920mm |
| Min Imaging Size | 400mm*300mm |
| Image System | 64 Diodes |
| Image Laser Diodes | 64,48,32CH |
|---|---|
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Output Speed | 28 Plates Per Hour |
| Max.Plate Size | 1163*940mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.40mm |
| Image Laser Diodes | 64,48,32CH |
|---|---|
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Output Speed | 28 Plates Per Hour |
| Max.Plate Size | 1163*940mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.40mm |
| Imaging System | 830nm Thermal |
|---|---|
| Output Speed | 16PPH |
| Max.Plate Size | 1470X1180(mm) |
| Resolution | 2400dpi Or 1200dpi Optional |
| Laser Channel | 64CH |
| Max.Plate Size | 280-1150mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 58L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Type | Flexo CTP Plate Making Machine |
|---|---|
| Imaging System | 16-channel |
| Throughput | 1.25 M²/h |
| Max. Breadth | Max. 430mm X 330mm |
| Plate Thickness | 0.14mm To 1.7mm |
| CTP Type | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Plate Type | Digital Relief Flexo Plate(water-wash), Digital Flexo Plate (water-wash), Digital Flexo Plate(solvent-wash), Steel Based Digital Plate(water/alcohol Washable) |
| Laser Channel | 32-channel; 16-channel |
| Output Speed | 2.5 M²/h; 1.25 M²/h |
| Max. Breadth | 800mm X 660mm; 680mm X 430mm |