| Machine Type | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Resolutions | 4000dpi |
| Imaging System(Channel) | 16; 32 |
| Output Speed | 1.25 Sqm/h; 2.5 Sqm/h |
| Max. Breadth | 800mm × 660mm |
| Machine Type | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Resolutions | 4000dpi |
| Imaging System(Channel) | 16CH; 32CH |
| Output Speed | 1.25sqm/h; 2.5sqm/h |
| Max. Breadth | 800mm X 660mm |
| Plate Type | Digital Relief Flexo Plate(water-wash) |
|---|---|
| Max.Breadth | 48"×35"/1200mm×1020mm |
| Machine Condition | New |
| Plate Thickness | 1.14-6. 35(mm) |
| Output Speed | 3.5m2/h |
| Printing Technology | Laser Exposure |
|---|---|
| Printing Quality | High-resolution, High-quality |
| Max Plate Size | 430mm X 330mm |
| Plate Types | 830nm Thermal CTP Plate,Flexo Polymer Plate |
| Plate Thickness | 0.14mm - 1.7mm |
| Output Speed | 3.5m2/h |
|---|---|
| Max.Breadth | 48"×35"/1200mm×1020mm |
| Laser Channels | 256CH |
| Plate Thickness | 1.14-3.94(mm) |
| Resolution | 5080dpi |
| Plate Thickness | 0.7-2.84(mm) |
|---|---|
| Output Speed | 1.25m2/h |
| Max.Breadth | 25"x30"/635mmx762mm |
| Resolution | 4000dpi , Optional:3000dpi Or 2400dpi |
| Laser Channels | 16CH |
| Output Speed | 4.3m2/h |
|---|---|
| Max.Breadth | 47"×60"/1200mm×1524mm |
| Laser Channels | 32CH |
| Plate Thickness | 0.9-3.94(mm) |
| Resolution | 4000dpi , Optional:3000dpi Or 2400dpi |
| Type | Solvent Based Flexo Plate Making Machine |
|---|---|
| Page Size | Max. 920mm*680mm |
| Plate Thickness | 1.14mm - 3.94mm |
| Electricity Requirement | Single Phase 220V 50/60Hz |
| Working Power | 3.5KW |
| Type | Solvent Based Flexo Plate Making Machine |
|---|---|
| Page Size | Max. 920mm*680mm |
| Plate Thickness | 1.14mm - 3.94mm |
| Electricity Requirement | Single Phase 220V 50/60Hz |
| Working Power | 3.5KW |
| Output Speed | 3/5 M2/h |
|---|---|
| Max.Breadth | 48"×35"/1200mm×1020mm |
| Laser Channels | 256CH |
| Plate Thickness | 0.14-6.35(mm) |
| Resolution | 4000dpi , Optional:2540dpi |