| Resolution | 5080dpi , Optional:2540dpi |
|---|---|
| Plate Type | Digital Relief Flexo Plate(water-wash Or Solvent Wash) |
| Laser Channels | 256CH |
| Output Speed | 4.3m2/h, 48*35 Inch, About 20 Minutes |
| Max.Breadth | 48"×35"/1200mm×1020mm |
| Type | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 32-channel; 16-channel |
| Output Speed | 2.5 M²/h; 1.25 M²/h |
| Max. Breadth | 800mm X 660mm; 680mm X 430mm |
| Plate Thickness | 0.15mm - 1.7mm |
| Laser Channel | 16-channel; 32-channel |
|---|---|
| Output Speed | 1.25 M²/h; 2.5 M²/h |
| Max. Breadth | 800mm X 660mm |
| Laser Power | High Power Semiconductor Laser Diode |
| Plate Type | Digital Relief Flexo Plate(water-wash), Digital Flexo Plate(water-wash), Digital Flexo Plate(solvent-wash), Steel Based Digital Plate(water/alcohol Washable) |
| Machine Type | CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 16CH |
| Throughput | 1.25 Sqm Per Hour |
| Max. Breadth | Max. 430mm X 330mm |
| Plate Thickness | 0.14mm To 1.7mm |
| Machine Type | CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 16CH |
| Throughput | 1.25 Sqm Per Hour |
| Max. Breadth | Max. 430mm X 330mm |
| Plate Thickness | 0.14mm To 1.7mm |
| Product Name | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 16 Channel |
| Output Speed | 1.25 M2 /h |
| Max.Breadth | 26'' X 17''/680mm X430mm |
| Min. Breadth | 100mmx100mm |
| Product Name | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 16 Channel |
| Output Speed | 1.25 M2 /h |
| Max.Breadth | 26'' X 17''/680mm X430mm |
| Min. Breadth | 100mmx100mm |
| Product Name | Digital Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 16 Channel |
| Output Speed | 1.25 M2 /h |
| Max.Breadth | 26'' X 17''/680mm X430mm |
| Min. Breadth | 100mmx100mm |
| Product Name | Digital Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 16 Channel |
| Output Speed | 1.25 M2 /h |
| Max.Breadth | 26'' X 17''/680mm X430mm |
| Min. Breadth | 100mmx100mm |
| Product Name | Digital Flexo CTP Machine Plate Imaging Setting Platesetter For Label Printing |
|---|---|
| Media Type | Digital Flexo Printing Plate |
| Laser Channel | 16-Channel |
| Output Speed | 1.25 M2 /h |
| Plate Sizes | Max. 430mm X 330mm |