| Name | Sheetfed Offset Printing Ink |
|---|---|
| Packing | 15kgs/drum |
| Main Component | Pigment |
| One Set Colors | Cyan,Megenta,Yellow,Black |
| Certificates | ISO,ROHS,REACH,ASTM,CPSIA,SGS |
| Packing | 2.5kg/tin |
|---|---|
| Main Component | Pigment |
| One Set Colors | Cyan,Megenta,Yellow,Black |
| Certificates | ISO,ROHS,REACH,ASTM,CPSIA,SGS |
| One 20' Container Loading | 10T |
| Packing | 2.5kgs/tin |
|---|---|
| Main Component | Pigment |
| One Set Colors | Cyan,Megenta,Yellow,Black |
| Certificates | ISO,ROHS,REACH,ASTM,CPSIA,SGS |
| One 20' Container Loading | 10T |
| Name | Corrugated Carton Paper Box Inks |
|---|---|
| Packing | 20kg/barrel |
| Main Component | Pigment,resin |
| One Set Colors | Cyan,Megenta,Yellow,Black |
| Certificates | ISO,ROHS,REACH,ASTM,CPSIA,SGS |
| Interface | Ethernet Port |
|---|---|
| Safety Device | Infrared Sensor |
| Max. Cutting Size | 2500*1600mm |
| Cutting Speed | 1200mm/s |
| Cutting Thickness | No Exceeding 50mm |
| Product Name | High Speed Automatic Flexo Label Printer |
|---|---|
| Max. Printing Speed | 180m/Min |
| Max. Web Width | 360mm; 470mm; 670mm |
| Max. Printing Width | 350mm; 450mm; 650mm |
| No. Of Die Cutting Stations | 3; 3; 0 |
| Max. Format | 1400 Mm |
|---|---|
| Max. Speed | 300 M/min |
| Max Rewinding Dia. | 300 Mm |
| Max. Unwinding Dia. | 1200 Mm |
| Warranty | 1 Year |
| Max. Format | 1400 Mm |
|---|---|
| Max. Speed | 300 M/min |
| Max Rewinding Dia. | 300 Mm |
| Max. Unwinding Dia. | 1200 Mm |
| Warranty | 1 Year |
| Max. Format | 900 Mm |
|---|---|
| Max. Speed | 150 M/min |
| Max Rewinding Dia. | 160 Mm |
| Min. Slitting Dia. | 25 Mm |
| Warranty | 1 Year |
| Max. Format | 1400 Mm |
|---|---|
| Max. Speed | 300 M/min |
| Max Rewinding Dia. | 300 Mm |
| Max. Unwinding Dia. | 1200 Mm |
| Warranty | 1 Year |