| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Preparing Time | Less Than 28 Seconds |
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/min (30ft/min) |
| Print Technology | 4 Color(CMYK) LED Technology |
| Media Width | Min. 140mm, Max. 330mm |
| Classification | Compensating Stacker |
|---|---|
| Max. Stacking Height | 235mm |
| Max. Mechanical Speed | 15000 Cycles Per Hour |
| Dimension A | Min. 102mm, Max. 320mm |
| Dimension B | Min. 152mm, Max. 470mm |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Technology | 4 Color(Cmyk) LED Technology |
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/Min(30FT/Min) |
| Print Quality | 1200x2400dpi |
| Print Width | Min. 210mm, Max. 308mm |
| Classification | Thermal Paper Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 1400mm |
| Max. Unwinding Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 310mm |
| Min. Slitting Width | 25mm |
| Classification | Thermal Paper Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 1400mm |
| Max. Unwinding Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 310mm |
| Min. Slitting Width | 25mm |
| Classification | Compensating Stacker |
|---|---|
| Max. Stacking Height | 235mm |
| Max. Mechanical Speed | 15000 Cycles Per Hour |
| Dimension A | Min. 102mm, Max. 320mm |
| Dimension B | Min. 152mm, Max. 470mm |
| Printer Type | Digital Label Printer |
|---|---|
| Preparing Time | Less Than 28s |
| Print Width | Min. 210mm, Max. 308mm |
| Print Length | Min. 98mm, Max. 1200mm |
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/Min (30FT/Min) |
| Spectral Sensitivity | 320 - 405nm |
|---|---|
| Plate Color | Green |
| Plate Type | Conventional Positive PS Plate |
| Application | Offset Commercial Or Newspaper Printing |
| Normal Sizes | 1030x790x0.30mm;381x254x0.15mm |
| Spectral Sensitivity | 320 - 405nm |
|---|---|
| Plate Color | Green |
| Plate Type | Conventional Positive PS Plate |
| Application | Offset Commercial Or Newspaper Printing |
| Normal Sizes | 1030x790x0.30mm;381x254x0.15mm |
| Classification | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Product Name | Ecoo-1080BQ |
| Max. Sheet Size | 1080 X 780mm |
| Min. Sheet Size | 400 X 330mm |
| Max. Die Cutting Size | 1075 X 770mm |