| Printer Type | Digital Label Printer |
|---|---|
| Preparing Time | Less Than 28s |
| Print Width | Min. 210mm, Max. 308mm |
| Print Length | Min. 98mm, Max. 1200mm |
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/min (30ft/min) |
| Print Speed | Up To 7.26meters/min (30ft/min) |
|---|---|
| Print Technology | 4 Color(CMYK) LED Technology |
| Print Quality | 1200X2400dpi |
| Printer Processor | Less Than 28s |
| Media Width | 304mm |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Speed | Up To 7.26meters/min (30ft/min) |
| Print Technology | 4 Color(CMYK) LED Technology |
| Printer Processor | 533MHz |
| Print Quality | 1200X2400dpi |
| Machine Type | Digital Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Technology | 4 Color(CMYK) LED Technology |
| Print Speed | Up To 7.26meters/min (30ft/min) |
| Print Quality | 1200X2400dpi |
| Media Width | 320mm |
| Machine Type | Digital Lable Printing Machine |
|---|---|
| Print Speed | Up To 7.26m/min (30ft/min) |
| Print Quality | 1200*2400dpi |
| Print Technology | 4 Color(CMYK) LED Technology |
| Media Width | 320mm |
| Machine Type | Digital Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/min (30ft/min) |
| Preparing Time | Less Than 28s |
| Substrate Types | Paper, Film |
| Print Width | Min. 210mm, Max. 308mm |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Speed | Up To 7.26meters/min (30ft/min) |
| Print Technology | 4 Color(CMYK) LED Technology |
| Print Quality | 1200 X 2400dpi |
| Printer Processor | Less Than 28s |
| Classification | Thermal Paper Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 1400mm |
| Max. Unwinding Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 310mm |
| Min. Slitting Width | 25mm |
| Machine Type | Digital Inkjet Printer |
|---|---|
| Resolution | 600dpi*600dpi/2bit, 600dpi*1200dpi/2bit(half Speed) |
| Inkjet Head | Kyocera |
| Max. Printing Width | 540mm |
| Max. Media Width | 560mm |
| Classification | Paper Jogging Machine |
|---|---|
| Table Length(mm/in)(Y) | 1150/45.28 |
| Width Of Machine(mm/in)(B) | 1550/61.02 |
| Length Of Machine(mm/in)(A) | 1290/50.79 |
| Height Of Machine(mm/in) | 1875/73.82 |