| Machine Type | Label Enhancing Machine |
|---|---|
| Printing Speed | 6-50m/min(depend On Polymer Layer Thickness) |
| Unwinder Diameter/ Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Ink Curing | Inter UV-LED Pre-curing/ Full Curing By UV-LED |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Type | CTCP Plate |
| Style | Positive |
| Transport Package | Export Standard Packaging |
| Specification | Gauge: 0.15mm; 0.30mm |
| Type | Paper Slitting Machine |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 1400mm |
| Max. Unwinding Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 310mm |
| Min. Slitting Width | 25mm |
| Machine Type | Paper Unloader |
|---|---|
| Max. Height Of Ream | 1650 Mm |
| Min. Height Of Ream | 40 Mm |
| Max. Pile Height | 1270 Mm |
| Max. Load Weight | 200 (440) Kg|/Ibs |
| Classification | Digital Inkjet Printer |
|---|---|
| Resolution | 600dpi*600dpi/2bit, 600dpi*1200dpi/2bit (Half Speed) |
| Inkjet Head | Kyocera |
| Max. Printing Width | 540mm |
| Max. Media Width | 560mm |
| Machine Classification | Digital Textile Printing Machine |
|---|---|
| High Quality Mode | 720 X 1440dpi, 26 Sqm/hr |
| Production Model | 360 X 1440dpi, 50 Sqm/hr |
| High Speed Model | 360 X 720dpi, 80 Sqm/hr |
| Rip | Texprint, Seeget, Photoprint, Etc |
| Classification | Textile Printer |
|---|---|
| Print Head Qty | 4-6pcs |
| Production Speed | 600X1800dpi(3pass): 120sqm/hr |
| Printing Height | 2 To 30mm |
| Max. Printing Width | 3300mm |
| Classification | Thermal Paper Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 900mm |
| Max. Unwinding Dia | 1000mm |
| Machine Max. Speed | 110m/min |
| Max. Rewinding Dia | 270mm |
| Classification | Digital Label Enhanceing Machine |
|---|---|
| Printing Technology | UV Piezo Dod-inkjet |
| Resolution | 360*360 Dpi, Up To 1440*360 Dpi |
| Printing Image Width | 288mm (extendable To 330 Mm) |
| Polymer | WB-DS-Clear Polymer |
| Machine Type | Digital Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Media Roller | Diameter 450mm |
| Cutting Media Width | 40-340mm |
| Max. Label Width | 310mm |
| Min. Label Length | 10mm |