| Classification | Punching Machine |
|---|---|
| Application | Suitable For All Sheet-fed Offset Presses |
| Power Resources | Pneumatic Punching |
| Weight | 90kg |
| Warranty | 1 Year Warranty Including Spare Parts |
| Classification | Label Enhancer |
|---|---|
| Resolution | 360*360dpi, Up To 1440*360dpi |
| Printing Technology | UV Piezo Dod-inkjet |
| Printing Image Width | 288mm (Extendable To 330mm) |
| Ink Curing | Inter UV-LED Pre-curing/ Full Curing By UV-LED |
| Machine | Imagesetter |
|---|---|
| Model | DX2800 |
| Resolution | 1500dpi-4000dpi |
| Laser Head | Semiconducter Lasers |
| Max Format | 940*660 |
| Machine | Imagesetter |
|---|---|
| Model | DX2800 |
| Resolution | 1500dpi-4000dpi |
| Laser Head | Semiconducter Lasers |
| Max Format | 940*660 |
| Machine Type | Label Enhancing Machine |
|---|---|
| Printing Speed | 6m/min - 50m/min Depend On Polymer Layer Thickness |
| Resolution | 360*360 Dpi, Up To 1440*360 Dpi |
| Unwinder Diameter/ Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Machine Type | Punching Machine |
|---|---|
| Application | Suitable For All Sheet-fed Offset Presses |
| Warranty | 1 Year Warranty Including Spare Parts |
| Power Resources | Pneumatic Punching |
| Size(mm) | 1360(L) X 980(W) X 1340(H) |
| Machine Type | Punching Machine |
|---|---|
| Application | Suitable For All Sheet-fed Offset Presses |
| Warranty | 1 Year Warranty Including Spare Parts |
| Power Resources | Pneumatic Punching |
| Size(mm) | 1360(L) X 980(W) X 1340(H) |
| Classification | Flatbed Plotter Cutter |
|---|---|
| Moving Speed | Up To 1500 Mm/s |
| Cutting Speed | Up To 1200 Mm/s (Depends On Kind Of Materials) |
| Cutting Thickness | ≤ 50mm (Customize According To Different Materials) |
| Effective Cutting Area | 1100*1300mm |
| Max. Sheet Size | 790 X 560mm |
|---|---|
| Min. Sheet Size | 310 X 260mm |
| Inside Chase Size | 780 X 530mm |
| Max. Machine Speed (s/h) | 5500 |
| Inter-platen Distance | 51.5mm |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | +/- 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Unwinding Diameter | 600mm |
| Max. Rewinding Diameter | 600mm |