| Machine Type | Label Enhancing Machine |
|---|---|
| Printing Speed | 6-50m/min(depend On Polymer Layer Thickness) |
| Unwinder Diameter/ Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Ink Curing | Inter UV-LED Pre-curing/ Full Curing By UV-LED |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Unwinding Diameter | 600mm |
| Max. Rewinding Diameter | 600mm |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Unwinding Diameter | 600mm |
| Max. Rewinding Diameter | 600mm |
| Machine Type | Label Enhancement Machine |
|---|---|
| Printing Technology | UV Piezo Dod-Inkjet |
| Resolution | 360*360dpi, Up To 1440*360dpi |
| Printing Image Width | 288mm (Extendable To 330mm) |
| Polymer | Wb-Ds-Clear Polymer |
| Machine Type | Label Enhancing Machine |
|---|---|
| Printing Technology | UV Piezo Dod-Inkjet |
| Resolution | 360*360dpi, Up To 1440*360dpi |
| Printing Image Width | 288mm (Extendable To 330mm) |
| Ink Curing | Inter UV-LED Pre-curing/ Full Curing By UV-LED |
| Machine Type | Label Printer |
|---|---|
| Printing Colour | 1-6 Colours |
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Printing Width | 310mm |
| Substrates Width | Label Enhancement Machine |
|---|---|
| Resolution | 360*360dpi, Up To 1440*360dpi |
| Unwinder Diameter/ Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Printing Image Width | 288mm (Extendable To 330 Mm) |
| Classification | Foil Stamping Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Machine Speed | 6500s/h |
| Max. Die-cutting Size | 1060 746mm |
| Max. Sheet Size | 1060 × 760mm |
| Min. Sheet Size | 400 × 350mm |
| Classification | Foil Stamping Die Cutting Machine |
|---|---|
| Maximum Sheet Size(mm) | 1060 X 740 |
| Minimum Sheet Size(mm) | 400 X 360 |
| Max. Hologram Stamping Plate(mm) | 6000 |
| Maximum Speed(S/H) | 7500 |
| Classification | Foil Stamping Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 1060x760 |
| Min. Sheet Size(mm) | 430x350 |
| Max. Die Cutting Size(mm) | 1060x746 |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 7000 |