| Classification | Sticky Label Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 1300mm |
| Max. Unwinding Diameter | 1000mm |
| Max. Rewinding Diameter | 800mm |
| Acceptable Thickness Range | 50-800gsm |
| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Printing Width | 310mm |
| Max. Unwinding Diameter | 600mm |
| Classification | Paper Box Making Machine |
|---|---|
| Max. Production Speed | 200 Pcs/min |
| Covering Area | 4.0m*1.2m |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Blank Width | 100mm-630mm |
| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/min (30FT/min) |
| Print Quality | 1200X2400dpi |
| Preparing Time | Less Than 28s |
| Printer Processor | 533MHz |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/min (30FT/min) |
| Print Technology | 4 Color(CMYK) LED Technology |
| Printer Processor | 533MHz |
| Print Width | Min. 210mm, Max. 308mm |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Technology | 4 Color(CMYK) LED Technology |
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/min(30FT/min) |
| Print Quality | 1200x2400dpi |
| Print Width | Min. 210mm, Max. 308mm |
| Machine Type | Thermal Paper Slitter Rewinder |
|---|---|
| Max. Parent Web Width | 1400mm |
| Max. Parent Web Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 300mm |
| Min. Slit Width | 15mm |
| Machine Type | Laminating Machine |
|---|---|
| Max. Laminating Width | 340mm |
| Maximum Thickness | 2mm |
| Laminating Speed | 0-5m/min |
| Roller Diameter | 110mm |
| Machine Type | Book Stacking Machine |
|---|---|
| Dimension A | Min. 102mm, Max. 320mm |
| Dimension B | Min. 152mm, Max. 470mm |
| Max. Stacking Height | 235mm |
| Max. Mechanical Speed | 15000 Cycles Per Hour |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/min (30ft/min) |
| Print Quality | 1200X2400dpi |
| Print Width | Min. 210mm, Max. 308mm |
| Print Length | Min. 98mm, Max. 1200mm |