| Classification | Thermal Paper Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Parent Web Width | 1400mm |
| Max. Parent Web Diameter | 1200mm |
| Max. Machine Speed | 300m/min |
| Max. Rewinding Diameter | 300mm |
| Machine Type | Thermal Paper Slitter Rewinder |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 900mm |
| Max. Unwinding Dia | 1000mm |
| Machine Max. Speed | 110m/min |
| Max. Rewinding Dia | 270mm |
| Classification | Thermal Paper Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 1400mm |
| Max. Unwinding Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 310mm |
| Min. Slitting Width | 25mm |
| Classification | Compensating Stacker |
|---|---|
| Max. Stacking Height | 235mm |
| Max. Mechanical Speed | 15000 Cycles Per Hour |
| Dimension A | Min. 102mm, Max. 320mm |
| Dimension B | Min. 152mm, Max. 470mm |
| Classification | Self-adhesive Label Slitter Rewinder |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 1300mm |
| Max. Unwinding Diameter | 1000mm |
| Max. Rewinding Diameter | 800mm |
| Acceptable Thickness Range | 50-800gsm |
| Classification | Offset Printing Printer |
|---|---|
| Machine Speed | 13000sph |
| Plate Size | 800*1055*0.3mm |
| Paper Thickness | 40-200g/m2 |
| Max. Feeder Pile Height | 1800mm |
| Machine Classification | Digital Inkjet Printer |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 720*1040 |
| Max. Printing Size(mm) | 710*1040 |
| Min. Sheet Size(mm) | 393*546 |
| Paper Thickness(g/m2) | 40-200 |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Max. Laminating Width | 340mm |
| Maximum Thickness | 2mm |
| Laminating Speed | 0-5m/min |
| Roller Diameter | 110mm |
| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Preparing Time | Less Than 28 Seconds |
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/min (30ft/min) |
| Print Technology | 4 Color(CMYK) LED Technology |
| Media Width | Min. 140mm, Max. 330mm |
| Spectral Sensitivity | 320 - 405nm |
|---|---|
| Plate Color | Green |
| Plate Type | Conventional Positive PS Plate |
| Application | Offset Commercial Or Newspaper Printing |
| Normal Sizes | 1030x790x0.30mm;381x254x0.15mm |