| Max Unwinding Width | 1400mm |
|---|---|
| Max. Unwinding Diameter | 1200mm |
| Max Rewinding Diameter | 310 Mm |
| Max. Slitting Width | 25mm |
| Max Speed | 210m/min |
| Magnification | 5-200 |
|---|---|
| Operation System | Android 5.0 |
| Screen | 720P HD LCD Touchable Screen |
| Repeatability | 0.02 D(density);1%(dot Area) |
| Image Size | 1280*720 |
| Machine Classification | Automatic Laminator |
|---|---|
| Max. Sheet(WxL) | 540*760mm |
| Min. Sheet(WxL) | 210*270mm |
| Machine Speed | Max. 30m/min |
| Paper Thickness | 157~400g/m2 |
| Type | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Max. Sheet(WxL) | 540*760mm |
| Min. Sheet(WxL) | 210*270mm |
| Machine Speed | Max. 30m/min |
| Paper Thickness | 157~400g/m2 |
| Machine Type | Label Enhancement Machine |
|---|---|
| Printing Technology | UV Piezo Dod-Inkjet |
| Resolution | 360*360 Dpi, Up To 1440*360 Dpi |
| Printing Image Width | 288mm (Extendable To 330 Mm) |
| Polymer | Wb-Ds-Clear Polymer |
| Machine Type | Label Enhancement Machine |
|---|---|
| Printing Technology | UV Piezo Dod-Inkjet |
| Resolution | 360*360 Dpi, Up To 1440*360 Dpi |
| Printing Image Width | 288mm (Extendable To 330 Mm) |
| Polymer | Wb-Ds-Clear Polymer |
| Spectral Sensitivity | 320 - 405nm |
|---|---|
| Thickness | 0.15-0.40mm |
| Plate Type | Conventional Positive PS Plate |
| Application | Lithographics Commercial Or Newspaper Printing |
| Normal Sizes | 724x615x0.30mm;525x459x0.15mm |
| Max. Unwinding Width | 1400mm |
|---|---|
| Max. Unwind Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 310mm |
| Min. Slitting Width | 25mm |
| Max Speed | 210m/min |
| Machine | Imagesetter |
|---|---|
| Model | DX2800 |
| Resolution | 1500dpi-4000dpi |
| Laser Head | Semiconducter Lasers |
| Max Format | 940*660 |
| Machine | Imagesetter |
|---|---|
| Model | DX2800 |
| Resolution | 1500dpi-4000dpi |
| Laser Head | Semiconducter Lasers |
| Max Format | 940*660 |