| Printing Technology | Laser Exposure |
|---|---|
| Printing Quality | High-resolution, High-quality |
| Max Plate Size | 680mm X 430mm |
| Plate Types | 830nm Thermal CTP Plate,Flexo Cliche Plate |
| Plate Thickness | 0.14mm - 1.7mm |
| Classification | CTP Plate Machine |
|---|---|
| Product Name | Digital Flexo Plate Making Machine |
| Laser Channel | 16/32CH |
| Output Speed | 1.25/2.5 M2/H |
| Max. Breadth | 790mm X 690mm |
| Product Name | Digital Flexo Plate Making Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 16/32CH |
| Output Speed | 1.25/2.5 M2/H |
| Max. Breadth | 790mm X 690mm |
| 790mm X 690mm | 0.14mm-2.84mm |
| Product Name | Digital Flexo Plate Making Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 16/32CH |
| Output Speed | 1.25/2.5 M2/H |
| Max. Breadth | 790mm X 690mm |
| 790mm X 690mm | 0.14mm-2.84mm |
| Plate Color | Black |
|---|---|
| Thickness | 1.14/1.7/2.84/3.94mm |
| Plate Type | Solvent Digital Flexo Plate |
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Application | Flexo Printing |
| Classification | Flexo Printing Machine |
|---|---|
| Max. Printing Speed | 180m/min |
| Max. Web Width | 360mm; 470mm; 670mm |
| Max. Printing Width | 350mm; 450mm; 650mm |
| For 8 Colors, 3 Die Cutting Stations | Yes; Yes; No Die Cutting Stations |
| Classification | Flexo Printing Machine |
|---|---|
| Max. Printing Speed | 180m/min |
| Max. Web Width | 360mm; 470mm; 670mm |
| Max. Printing Width | 350mm; 450mm; 650mm |
| For 8 Colors, 3 Die Cutting Stations | Yes; Yes; No Die Cutting Stations |
| Plate Color | Black |
|---|---|
| Thickness | 1.14/1.7/2.84mm |
| Plate Type | Solvent Digital Flexo Plate |
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Application | Flexo Printing |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Laser | Semiconductor Laser |
| Plate | Thermal Plate |
| Spectrum | 830nm |
| Product Name | Online System Thermal CTP |
|---|---|
| Exposing Method | External Drum |
| Imaging System | 32/48/64CH |
| Throughout | 32/48/64 Pph; 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Laser Wavelength | Discrete 830nm Laser Diode |