| Machine Type | CTCP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 64CH; 48CH; 32CH |
| Throughout (Plates/Hour) | 28; 22; 16 |
| Resolutions | 2400dpi |
| Plate Size | Max. 1163mm X 940mm, Min. 400mm X 300mm |
| Product Name | Automatic Thermal CTP Machine |
|---|---|
| Exposing Method | External Drum |
| Imaging System | 48CH |
| Throughout | 16/22/28 Pph; 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Laser Wavelength | Discrete 830nm Laser Diode |
| Product Name | Computer To Plate Equipment Plate Making Machine Thermal CTP Offset Printing |
|---|---|
| Exposing Mothod | External Drum |
| Imaging System | 32/48/64-channel |
| Throughput | 16/22/28pph; 800mm X 690mm, 2400dpi |
| Plate Sizes | Max.1163mm X 940mm Min.400mm X 300mm |
| Product Name | Ecoographix Computer To Plate Prepress Equipment Thermal CTP Platesetter |
|---|---|
| Exposing Mothod | External Drum |
| Imaging System | 24/32/48 Channel |
| Throughput | 16/22/28 Plates/Hour; 800mm X 690mm, 2400dpi |
| Plate Size | Max.800mm X 660mm; Min.400mm X 300mm |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Power Supply | 220V |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Power Supply | 220V |
| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Resolutions | 2400dpi |
| Plate Sizes | Max. 1163mm X 940mm, Min. 400mm X 300mm |
| Imaging System | 64CH; 48CH; 32CH |
| Throughput (Plates/Hour) | 28; 22; 16, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Product Name | Thermal CTP Platesetter |
|---|---|
| Exposing Method | External Drum |
| Imaging System | 48CH |
| Throughout | 22 Plates/Hour |
| Laser Wavelength | 830nm |
| Product Name | CTCP/UV CTP Platesetter |
|---|---|
| Throughput | 16/22/28pph; 1030mm X 800mm / 2400dpi |
| Plate Sizes | Max.800mm X 660mm; Min. 260mm X 300mm |
| Media Type | Positive UV-CTP/CTCP Plate Or High Sensitive PS Plate |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Product Name | 8up Automatic Thermanl CTP |
|---|---|
| Imaging System | External Drum 825nm Laser |
| Throughout | 35/45/55 Plates/Hour;1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Plate Size | Max.1163*940mm, Min.400*300mm |
| Light Source | Solid State Laser |