| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 48-channel; 32-channel; 24-channel |
| Throughput | 800mm × 660mm, 2400dpi: 28 Plates/hour; 22 Plates/hour; 16 Plates/hour |
| Repeatability | ± 5µm (Continuous Exposing For Four Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single-phase: 220AC, +6%, -10%, Power Consumption: 4kw |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Machine Speed(plates/hour) | 45/55 |
| Plate Sensitivity | 800 X 660mm, 2400dpi |
| Plate Size | Max. 800mm X 660mm, Min. 300mm X 300mm |
| Resolution | Standard: 2400 Dpi Or 1200 Dpi |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 825nm Laser |
| Repeatability | 0.01mm |
| Throughput(plates/hour) | 35; 45; 55, 1030mm X 800mm, 2400dpi, Plate Sensitivity 120mj/cm² |
| Plate Size | Max. 1163mm X 940mm; Min. 400mm X 300mm |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 64-channel |
| Throughput | 1470mm X 1180mm/ 2400dpi: 16 Plates/hour |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single Phase: 220V-240V, Power Consumption(peak Value): 5.5kw |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 128-channel |
| Throughput | 1630mm X 1325mm/ 2400dpi: 18 Plates/hour |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Triple-phase: 380V, Max. Power(peak Value): 5.5kw |
| Plate Color | Green |
|---|---|
| Thickness | 0.20mm,0.25mm,0.30mm,0.40mm |
| Plate Type | Negative Digital Violet CTP Plate |
| Spectral Sensitivity | 405nm |
| Application | Newspaper Printing |
| Laser Diode | 64 |
|---|---|
| Wavelength | 810 Nm |
| Machine Type | Thermal CTP |
| Speed | 28 Pph |
| Packaging Details | Wooden case |
| Machine Type | CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 64CH, 48CH, 32CH |
| Throughout | 28PPH, 22PPPH, 16PPH |
| Resolutions | 2400dpi (Option: 1200dpi) |
| Plate Sizes | Max. 1163mm X 940mm, Min. 300mm X 400mm |
| Machine Classification | UV-CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 48-Channel, 32-Channel, 24-Channel |
| Throughout(Plates/Hour) | 28, 22, 16, 800mm X 690mm, 2400dpi |
| Resolutions | 2400dpi |
| Plate Sizes | Max. 800mm X 660mm, Min. 400mm X 300mm |
| Machine Type | CTP Machine |
|---|---|
| Resolutions | 2400dpi (Option: 1200dpi) |
| Plate Sizes | Max. 1163mm X 940mm, Min. 300mm X 400mm |
| Imaging System | 64CH, 48CH, 32CH |
| Throughout | 28pph, 22ppph, 16pph, 1030mm*800mm 2400dpi |