| Imaging System | 825nm Laser |
|---|---|
| Repeatability | 0.01mm |
| Throughput(plates/hour) | 35; 45; 55,1030mm X 800mm, 2400dpi, Plate Sensitivity 120mj/cm² |
| Plate Size | Max.1163mm X 940mm; Min.400mm X 300mm |
| Power Supply | CTP(Single Phase: 220V, Max Power(Peak Value): 4KW); Simplified Autoloader(Single Phase: 220V; Max Power(Peak Value): 900W); Multi-cassette Autoloader(Single Phase: 220V; Max Power(Peak Value): 1100W) |
| Machine Size (Wxlxh)mm | 2127 X 1610 X 1058 |
|---|---|
| Imaging System (Channel) | 64CH/ 48CH/ 32CH, Discrete 830nm Laser Diode |
| Throughput (Plates/Hour) | 28pph/ 22pph/ 16pph, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Media Type | Positive Thermal CTP Plate |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Resolutions | 2400dpi |
|---|---|
| Plate Sizes | Max. 1163mm X 940mm, Min. 400mm X 300mm |
| Imaging System | 64CH; 48CH; 32CH |
| Throughput (Plates/Hour) | 28; 22; 16, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Product Name | Ctp Plate Washing Machine |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Plate Sizes | Max Width: 1500 Mm Min Length: 300 Mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/78L |
| Product Name | Automatic Thermal CTP Machine |
|---|---|
| Throughput | 16PPH; 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Media Type | Positive Thermal CTP Plate |
| Plate Sizes | Max.1163mm X 940mm Min.300mm X 400mm |
| Imaging System | 32-channel; Discrete 830nm Laser Diode |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Power Supply | 220V |
| Spectral Sensitivity | 830nm |
|---|---|
| Plate Type | Chemical Free Thermal CTP Plate |
| Application | Offset Commercial Or Newspaper Printing |
| Thickness | 0.15-0.30mm |
| Normal Sizes | 1030x800x0.30mm;510x400x0.15mm |
| Machine Speed(plates/hour) | 45/55 |
|---|---|
| Plate Sensitivity | 800 X 660mm, 2400dpi |
| Plate Size | Max. 800mm X 660mm, Min. 300mm X 300mm |
| Resolution | Standard: 2400 Dpi Or 1200 Dpi |
| Plate Loading | Standard: Single Cassette Autoloader With Manual Plate Insert Function |
| Machine Speed(plates/hour) | 45/55 |
|---|---|
| Plate Sensitivity | 800 X 660mm, 2400dpi |
| Plate Size | Max. 800mm X 660mm, Min. 300mm X 300mm |
| Resolution | Standard: 2400 Dpi Or 1200 Dpi |
| Plate Loading | Standard: Single Cassette Autoloader With Manual Plate Insert Function |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Machine Speed(plates/hour) | 45/55 |
| Plate Sensitivity | 800 X 660mm, 2400dpi |
| Plate Size | Max. 800mm X 660mm, Min. 300mm X 300mm |
| Resolution | Standard: 2400 Dpi Or 1200 Dpi |