| Media Type | Positive Thermal CTP Plate |
|---|---|
| Machine Size (Wxlxh)mm | 2127 X 1610 X 1058 |
| Imaging System (Channel) | 64CH/ 48CH/ 32CH, Discrete 830nm Laser Diode |
| Throughput (Plates/Hour) | 28pph/ 22pph/ 16pph, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Machine Type | CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System (Channel) | 64CH/ 48CH/ 32CH, Discrete 830nm Laser Diode |
| Throughput (Plates/Hour) | 28pph/ 22pph/ 16pph, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Media Type | Positive Thermal CTP Plate |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Product Name | UV/Ctcp Plate Making Machine |
|---|---|
| Plate Sizes | Max.800mm X 660mm Min.300mm X 300mm |
| Media Type | Positive UV-CTP/CTCP Plate Or High Sensitive PS Plate |
| Imaging System | 48 Channel |
| Throughout | 28 Plates Per Hour |
| Media Type | Positive Thermal CTP Plate |
|---|---|
| Machine Size (Wxlxh)mm | 2127 X 1610 X 1058 |
| Imaging System (Channel) | 64CH/ 48CH/ 32CH, Discrete 830nm Laser Diode |
| Throughput (Plates/Hour) | 28pph/ 22pph/ 16pph, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Machine Type | CTP Machine |
|---|---|
| Resolution | 2400dpi |
| Plate Sizes | Max. 1470mm X 1180mm; Min. 300mm X 400mm |
| Imaging System | 64CH |
| Output Speed | 16 Plates/Hour |
| Model | Thermal CTP |
|---|---|
| Speed | Max. 28 Piece Per Hour |
| Laser System | 48 Diodes |
| Laser Wavelength | 830 Nm |
| Max. Plate Size | 800mm*660mm |
| Laser Energy | 50-60 μj/cm² |
|---|---|
| Plate Color | Green |
| Thickness | 0.20mm,0.25mm,0.30mm,0.40mm |
| Plate Type | Negative Digital Violet CTP Plate |
| Spectral Sensitivity | 405nm |
| Plate Color | Green |
|---|---|
| Thickness | 0.20mm,0.25mm,0.30mm,0.40mm |
| Plate Type | Negative Digital Violet CTP Plate |
| Spectral Sensitivity | 405nm |
| Application | Newspaper Printing |
| Spectral Sensitivity | 830nm |
|---|---|
| Plate Type | Chemical Free Thermal CTP Plate |
| Application | Offset Commercial Or Newspaper Printing |
| Thickness | 0.15-0.30mm |
| Normal Sizes | 1030x800x0.30mm;510x400x0.15mm |
| Plate Color | Blue |
|---|---|
| Thickness | 0.15,0.20,0.25,0.30,0.40mm |
| Plate Type | Double Layer Solvent Resistance Thermal CTP Plate |
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Application | UV Ink Commercial Or Newspaper Printing |