| Machine Type | Online Thermal CTP |
|---|---|
| Laser Diode | 48 Channels, 830 Nm |
| Speed | 22 Pph |
| Largest Format | 1130mm*940mm |
| Min. Format | 400mm*300mm |
| Type | CTP Autoloader |
|---|---|
| Plate Feeding Speed | ≤ 75 Plates/hour |
| Plate Loading Quantity | 4 Cassette(100 Pieces Per Cassette) |
| Plate Size | Max. 1,163 X 940mm, Min. 400 X 300mm |
| Plate Thickness | 0.15mm-0.40mm |
| Resolution | 2400dpi |
|---|---|
| Plate Sizes | Max. 800x660mm, Min. 400x300mm |
| Imaging System | 48-Channel; 32-Channel; 24-Channel |
| Throughput(plates/hour) | 28; 22; 16, 800x690mm, 2400dpi |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Machine Type | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Page Size(mm) | 280-860; 280-1100; 280-1200; 290-1500 |
| Processing Speed | Speed Adjustable(10 To 60 Seconds) 400-1000 Mm/min |
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Developing Capacity | 46L; 58L; 70L; 78L |
| Machine Type | UV-CTP Machine |
|---|---|
| Plate Sizes | Max. 1680mm X 1350mm; Min. 650mm X 550mm |
| Resolution | 2400dpi |
| Imaging System | 128 Channels, Discrete 400-410nm Laser Diode |
| Throughput | 22 Plates/Hour, 1630mm X 1325mm/ 2400dpi |
| Plate Type | UV-CTP Plate |
|---|---|
| Run Length | Unbaked: 200,000 Impressions; Baked: 500,000 Impressions(dependent Upon Image Resolution, Press, Press Chemical, Ink And Paper Conditions) |
| Gauges | 0.20, 0.25, 0.30, 0.40mm |
| Shelf Life | 12 Months Under Recommended Storage Conditions |
| Exposure Energy | 50-60 Uj/cm2(based On Plate Setter And Condition) |
| Classification | CTP Plate Machine |
|---|---|
| Imaging System | 256-channel, Discrete 830nm Laser |
| Output Speed | 10plates/hour, 2032mm X 1400 Mm/2400dpi |
| Plate Sizes | Max. 1400mm X 2032mm; Min. 508mm X 394mm |
| Media Type | Thermal CTP Plate |
| Features | With Inline Punch, Without Autoloader |
|---|---|
| Model | T400Q |
| Speed | 20/25/30 PPH |
| Max. Size | 800mm*660mm |
| Applicated Plate | Thermal CTP Plate |
| Product Name | Highly Automatic Thermal CTP Machine |
|---|---|
| Exposing Method | External Drum |
| Imaging System | 825nm Laser |
| Throughout | 25plates/hour; 800 X 660mm, 2400dpi, Plate Sensitivity 120mj/cm² |
| Plate Size | Max.800mm X 660mm Min.300mm X 300mm |
| Product Name | Automatic Plate Making Machine |
|---|---|
| Exposing Mothod | Outside Of Drum |
| Plate Sizes | Max.1163mm*940mm Min.300mm*400mm |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Resolution | 2400dpi |