| Type | CTP Autoloader |
|---|---|
| Plate Feeding Speed | ≤ 75 Plates/hour |
| Plate Loading Quantity | 4 Cassette (100 Pieces Per Cassette) |
| Plate Size | Max. 1163 X 940mm, Min. 400 X 300mm |
| Plate Thickness | 0.15mm-0.40mm |
| Product Name | Ctp Plate Processor |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Plate Sizes | Max Width: 1500 Mm Min Length: 300 Mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/78L |
| Product Name | Thermal CTP Plate Processing Machine |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Plate Sizes | Max Width: 1500 Mm Min Length: 300 Mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/78L |
| Product Name | Ctp Plate Processor |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Plate Sizes | Max Width: 1500 Mm Min Length: 300 Mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/78L |
| Product Name | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Plate Sizes | 280-860 Mm; 280-1100 Mm; 280-1200 Mm; 280-1500 Mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/74/78L |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Classification | CTP Plate Machine |
|---|---|
| Imaging System | 256-Channel, Discrete 830nm Laser |
| Output Speed | 10plates/Hour, 2032mm X 1400 Mm/2400dpi |
| Plate Sizes | Max. 1400mm X2032mm; Min. 508mm X 394mm |
| Media Type | Thermal CTP Plate |
| Laser Energy | 50-60 μj/cm² |
|---|---|
| Plate Color | Green |
| Thickness | 0.20mm,0.25mm,0.30mm,0.40mm |
| Plate Type | Negative Digital Violet CTP Plate |
| Spectral Sensitivity | 405nm |
| Product Name | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Plate Sizes | 280-860 Mm; 280-1100 Mm; 280-1200 Mm; 280-1500 Mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/74/78L |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Product Name | 8-Page Formats 32-Channel Thermal Platesetter Plate Making Machine CTP |
|---|---|
| Exposing Method | External Drum |
| Resolution | 2400dpi |
| Media Type | Positive 830nm Thermal CTP Plate |
| Imaging System | 32 Channel, Discrete 830nm Laser Diode |
| Product Name | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Plate Sizes | 280-860 Mm; 280-1100 Mm; 280-1200 Mm; 280-1500 Mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/74/78L |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |