| Plate Color | Blue |
|---|---|
| Thickness | 0.15,0.20mm,0.25mm,0.30mm,0.40mm |
| Plate Type | Positive Thermal CTP Printing Plate |
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Application | Book,brochure,catalogue Or Newspaper Printing |
| Max.Plate Size | 280-1500mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 72L,58L,46L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Normal Sizes | 1610x1325x0.40mm |
|---|---|
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Thickness | 0.40mm |
| Plate Type | Positive Thermal CTP Printing Plate |
| Plate Color | Blue |
| Normal Sizes | 1610x1325x0.40mm |
|---|---|
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Thickness | 0.40mm/0.30mm |
| Plate Type | Positive Thermal CTP Printing Plate |
| Plate Color | Blue |
| Normal Sizes | 1610x1325x0.40mm |
|---|---|
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Thickness | 0.40mm |
| Plate Type | Positive Thermal CTP Printing Plate |
| Plate Color | Blue |
| Normal Sizes | 1610x1325x0.40mm |
|---|---|
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Thickness | 0.40mm |
| Plate Type | Positive Thermal CTP Printing Plate |
| Plate Color | Blue |
| Normal Sizes | 650x550x0.20mm |
|---|---|
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Thickness | 0.20mm/0.25mm/0.27mm |
| Plate Type | Positive Thermal CTP Printing Plate |
| Plate Color | Blue |
| Normal Sizes | 650x550x0.20mm |
|---|---|
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Thickness | 0.20mm/0.25mm/0.27mm |
| Plate Type | Positive Thermal CTP Printing Plate |
| Plate Color | Blue |
| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 48-channel; 32-channel; 24-channel |
| Throughput | 800mm × 660mm, 2400dpi: 28 Plates/hour; 22 Plates/hour; 16 Plates/hour |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single-phase: 220AC, +6%, -10%, Power Consumption: 4KW |
| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 128-channel |
| Throughput(plates/hour) | 1030mm X 800mm, 2400dpi: 45 |
| Plate Size | Max. 1163mm × 940mm, Min. 400mm × 300mm |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |