| Normal Sizes | 1610x1325x0.40mm |
|---|---|
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Thickness | 0.40mm/0.30mm |
| Plate Type | Positive Thermal CTP Printing Plate |
| Plate Color | Blue |
| Classification | CTP Plate Machine |
|---|---|
| Imaging System | 256-Channel, Discrete 830nm Laser |
| Output Speed | 10plates/Hour, 2032mm X 1400 Mm/2400dpi |
| Plate Sizes | Max. 1400mm X2032mm; Min. 508mm X 394mm |
| Media Type | Thermal CTP Plate |
| Max.Plate Size | 280-1500mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 72L,58L,46L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Max.Plate Size | 280-1500mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 72L,58L,46L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Laser Channels | 16CH |
|---|---|
| Output Speed | 1.25m2/h |
| Max.Breadth | 680X430(mm) |
| Plate Thickness | 0.7-1.7(mm) |
| Resolution | 4000dpi |
| Material | Nickel |
|---|---|
| Plate Size | Max. 600mm*450mm |
| Light | UV Lamp, Wavelength 350-450nm |
| Net Weight | 120KG |
| Packaging Details | Export Stdandard Packaging |
| Plate Thickness | 0.14-3.94mm |
|---|---|
| Plate Type | Water Wash Or Solvent Digital Polymer Plate |
| Print Resolution | 5080DPI |
| Plate Making | Digital Laser Imaging,exposing,washing And Drying |
| Weight | 2800KGS |
| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Max. Printing Speed | 180m/min |
| Max. Web Width | 360mm; 470mm; 670mm |
| Max. Printing Width | 350mm; 450mm; 650mm |
| No. Of Die Cutting Stations | 3; 3; 0 |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Speed | 60m/min |
| Printing Colour | 1-6 Colours |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Printing Colour | 1-6 Colours |
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Printing Width | 310mm |