| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 64-channel |
| Throughput | 1630mm X 1325mm/ 2400dpi: 10 Plates/hour |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Triple-phase: 380V, Max. Power(peak Value): 5.5KW |
| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 128-channel |
| Throughput | 1470mm X 1180mm/ 2400dpi: 27 Plates/hour |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single Phase: 220AC-240AC, Power Consumption: 5.5KW |
| Type | CTP Plate Machine |
|---|---|
| Plate Feeding Speed | ≤ 75 Plates/hour |
| Plate Size | Max. 1,163 X 940mm, Min. 400 X 300mm |
| Plate Loading Quantity | 4 Cassette(100 Pieces Per Cassette) |
| Interface | RS 485 |
| Type | CTP Autoloader |
|---|---|
| Plate Feeding Speed | ≤ 75 Plates/hour |
| Plate Size | Max. 1,163x940mm, Min. 400x300mm |
| Plate Loading Quantity | 100pcs |
| Interface | RS 485 |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Media Type | Positive Thermal CTP Plate |
| Machine Size (WxLxH)mm | 2127 X 1610 X 1058 |
| Imaging System (channel) | 64CH/ 48CH/ 32CH, Discrete 830nm Laser Diode |
| Throughput (plates/hour) | 28pph/ 22pph/ 16pph, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Product Name | CTP Plate Holes Online Punching Machine |
|---|---|
| Power Supply | 208-240V |
| Net Weight | 85kgs |
| Cutting Speed | 45 Cycles / Min |
| Specification | 1140mm*540mm*1010mm |
| Product Name | CTP Plate Holes Online Punching Machine |
|---|---|
| Power Supply | 208-240V |
| Net Weight | 85kgs |
| Cutting Speed | 45 Cycles / Min |
| Specification | 1140mm*540mm*1010mm |
| Product Name | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Plate Sizes | 280-860 Mm; 280-1100 Mm; 280-1200 Mm; 280-1500 Mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/74/78L |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 128-channel |
| Throughput | 1470mm X 1180mm/ 2400dpi: 27 Plates/hour |
| Repeatability | ±5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single Phase: 220AC-240AC, Power Consumption: 5.5KW |
| Type | CTP Plate Densimeter |
|---|---|
| Sensor | CMOS 1.3 Megapixel |
| Light | White Light LTD*8pcs |
| Digital Zoom | 2 |
| Image Size | 1280*720 |