| Machine Type | UV-CTP Machine |
|---|---|
| Plate Sizes | Max. 1680mm X 1350mm; Min. 650mm X 550mm |
| Resolution | 2400dpi |
| Imaging System | 128 Channels, Discrete 400-410nm Laser Diode |
| Throughput | 22 Plates/Hour, 1630mm X 1325mm/ 2400dpi |
| Product Name | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Plate Sizes | Max.1130mm X 920mm Min.400mm X 300mm |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Developing Capacity | 46/58/70/78L |
| Product Name | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Plate Sizes | Max.1130mm X 920mm Min.400mm X 300mm |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Developing Capacity | 46/58/70/78L |
| Max.Plate Size | 280-1500mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 72L,58L,46L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Name | CTP Plate Making Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 64 |
| Output Speed | 10PPH |
| Max.Plate Size | 1680X1350(mm) |
| Resolution | 2400dpi |
| Normal Sizes | 1030x800x0.30mm;510x400x0.15mm |
|---|---|
| Plate Color | Blue |
| Thickness | 0.15-0.40mm |
| Plate Type | Double Layer Positive Thermal CTP Plate |
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Type | CTP Plate |
| Style | Positive |
| Transport Package | Export Standard Packaging |
| Specification | Gauge: 0.15mm; 0.30mm |
| Plate Color | Blue |
|---|---|
| Thickness | 0.15,0.20,0.25,0.30,0.40mm |
| Plate Type | Double Layer Solvent Resistance Thermal CTP Plate |
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Application | UV Ink Commercial Or Newspaper Printing |
| Normal Sizes | 1050x800x0.30mm;1620x1325x0.4mm |
|---|---|
| Thickness | 0.15-0.40mm |
| Plate Type | Positive Thermal CTP Printing Plate |
| Plate Color | Blue |
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Normal Sizes | 1030x800x0.30mm;x745x605x0.3mm |
|---|---|
| Spectral Sensitivity | 830nm |
| Thickness | 0.15-0.40mm |
| Plate Type | Positive Thermal CTP Printing Plate |
| Plate Color | Blue |