| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Printing Width | 310mm |
| Max. Unwinding Diameter | 600mm |
| Laser Channels | 48CH |
|---|---|
| Output Speed | 22pph |
| Max.Plate Size | 1163X940(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Semi-automatic ,manual |
| Net Weight | 900KGS |
| Laser Channels | 48CH |
|---|---|
| Output Speed | 22pph |
| Max.Plate Size | 1163X940(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Semi-automatic ,manual |
| Net Weight | 900KGS |
| Laser Channels | 48CH |
|---|---|
| Output Speed | 22pph |
| Max.Plate Size | 1163X940(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Semi-automatic ,manual |
| Net Weight | 900KGS |
| Machine Type | Label Printer |
|---|---|
| Printing Color | 1-6 Colors |
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Printing Speed | 60m/min |
| Type | Adhesive Tape |
|---|---|
| Carrier | Glass Fiber Cloth |
| Glue | Hot Melt Glue |
| Rolls Length | Customized |
| Thickness | 0.21mm |
| Machine Classification | Digital Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/min (30ft/min) |
| Print Quality | 1200x2400dpi |
| Preparing Time | Less Than 28s |
| Printer Processor | 533MHz |
| Type | Adhesive Tape |
|---|---|
| Carrier | Glass Fiber Cloth |
| Glue | Hot Melt Glue |
| Rolls Length | Customized |
| Thickness | 0.21mm |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Printing Width | 310mm |
| Max. Unwinding Diameter | 600mm |
| Speed | 10 Pph |
|---|---|
| Laser System | 64 Diodes |
| Laser Wavelength | 400-410nm |
| Max Plate Size | 1630mm*1325mm |
| Min. Plate Size | 650mm*550mm |