| Product Name | Thermal CTP Platesetter |
|---|---|
| Exposing Method | External Drum |
| Imaging System | 48CH |
| Throughout | 22 Plates/Hour |
| Laser Wavelength | 830nm |
| Product Name | 8UP Prepress Thermal CTP Plate Making Machine For Offset Printing |
|---|---|
| Exposing Mothod | External Drum |
| Media Type | Positive 830nm Thermal CTP Plate |
| Imaging System | 32/48-64 Channel |
| Throughput | 16/22/28pph; 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Model | T800A |
|---|---|
| Type | Thermal CTP Machine |
| Max. Plate | 1163*940mm |
| Min. Plate | 400*300mm |
| Max Speed | 24 Pph In 1030*800 Size |
| Classification | CTP Plate Machine |
|---|---|
| Resolution | 2400dpi |
| After-sale Service | 3 Year Warranty |
| Laser Channel | 256-Channel |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| After-sale Service | 3 Year Warranty |
|---|---|
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Purpose | Offset Printing |
| Type | CTP Plate Making Machine |
| Laser Channel | 256-Channel |
| Resolutions | 2400dpi |
|---|---|
| Plate Sizes | Max. 1163mm X 940mm, Min. 400mm X 300mm |
| Imaging System | 64CH; 48CH; 32CH |
| Throughput (Plates/Hour) | 28; 22; 16, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Machine Type | CTP Machine |
|---|---|
| Plate Sensitivity | 120mj/square Centimeters |
| Throughout | 25plates/hour, 800 X 660mm, 2400dpi |
| Plate Sizes | Max. 800mm X 660mm, Min. 270mm X 270mm |
| Repeatability | 0.01mm |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Power Supply | 220V |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Type | CTP Plate Making Machine |
| Usage | Offset Printing |
| Tranport Package | Wooden Case |
| Trademark | EcooGraphix |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Power Supply | 220V |