| Type | Water-wash &solvent-wash Are Both Workable |
|---|---|
| Format | 400mm, 600mm, 800mm In Width For Option |
| Function | Exposure, Wash-out, Drying And De-tacking |
| Automatic | Yes |
| Plate Thickness | 0.15mm-5.50mm |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 825nm Laser |
| Repeatability | 0.01mm |
| Throughput(plates/hour) | 35; 45; 55, 1030mm X 800mm, 2400dpi, Plate Sensitivity 120mj/cm² |
| Plate Size | Max. 1163mm X 940mm; Min. 400mm X 300mm |
| Laser Channels | 32CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph |
| Max.Plate Size | 1163X940(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Semi-automatic ,manual |
| Net Weight | 900KGS |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Classification | External Drum |
| Light Source | Semiconductor Laser |
| Resolution | 2400dpi |
| Trademark | EcooGraohix |
| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 48-channel; 32-channel; 24-channel |
| Throughput | 800mm × 660mm, 2400dpi: 28 Plates/hour; 22 Plates/hour; 16 Plates/hour |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single-phase: 220AC, +6%, -10%, Power Consumption: 4kw |
| Laser Channels | 32CH,48CH,64CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph,22pph,28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Max.Plate Size | 280-1500mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 72L,58L,46L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Resolution | 2400 Dpi |
|---|---|
| Speed | 16/22/28 Pph |
| Laser System | 32/48/64 Diodes |
| Laser Wavelength | 400-410nm |
| Max Plate Size | 1130mm*920mm |
| Product Name | Developing Machine |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Plate Sizes | Max Width: 1500 Mm Min Length: 300 Mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/78L |
| Max.Plate Size | 280-1150mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 58L,46L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |