| Machine Type | Thermal Paper Slitter Rewinder |
|---|---|
| Max. Parent Web Width | 1400mm |
| Max. Parent Web Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 300mm |
| Min. Slit Width | 15mm |
| Classification | Laminator |
|---|---|
| Max. Laminating Width | 720mm |
| Maximum Thickness | 2/7mm(according To Custom Needs) |
| Laminating Speed | 20-25m/min |
| Max. Heating Temperature | 160℃ |
| Machine Type | Thermal Paper Slitter Rewinder |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 900mm |
| Max. Unwinding Dia | 1000mm |
| Machine Max. Speed | 110m/min |
| Max. Rewinding Dia | 270mm |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Laminating Speed | 20-25m/min |
| Roller Diameter | 200/150mm |
| Max. Laminating Width | 720mm |
| Maximum Thickness | 2/7mm(according To Custom Needs) |
| Machine Classification | Flatbed Digital Cutter |
|---|---|
| Speed | 0-1200 Mm/s |
| Cutting Size | 1300*1600mm |
| Cutting Thickness | ≤ 50mm(Customize According To Different Materials) |
| Repeat Precision | ≤ 0.01mm |
| Machine Classification | Flatbed Digital Cutter |
|---|---|
| Speed | 0-1200 Mm/s |
| Cutting Size | 1300*1600mm |
| Cutting Thickness | ≤ 50mm(Customize According To Different Materials) |
| Repeat Precision | ≤ 0.01mm |
| Classification | Digital Inkjet Printer |
|---|---|
| Resolution | 600dpi*600dpi/2bit, 600dpi*1200dpi/2bit (Half Speed) |
| Inkjet Head | Kyocera |
| Max. Printing Width | 540mm |
| Max. Media Width | 560mm |
| Machine Type | Digital Inkjet Printer |
|---|---|
| Resolution | 600dpi*600dpi/2bit, 600dpi*1200dpi/2bit(half Speed) |
| Inkjet Head | Kyocera |
| Max. Printing Width | 540mm |
| Max. Media Width | 560mm |
| Machine Classification | Automatic Laminator |
|---|---|
| Max. Sheet(WxL) | 540*760mm |
| Min. Sheet(WxL) | 210*270mm |
| Machine Speed | Max. 30m/min |
| Paper Thickness | 157~400g/m2 |