| Classification | Digital Die Cutter |
|---|---|
| Moving Speed | Up To 1500mm/s |
| Cutting Speed | Up To 1200mm/s(depend On The Kinds Of Material) |
| Repeatability | ± 0.05mm |
| Safety Device | Infrared Sensor, Responsive, Safe And Reliable |
| Max. Die Cutting Size | 1080x780mm |
|---|---|
| Max. Machine Speed(s/h) | 7000 |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 5000 |
| Application | Paper Cup ,Paper Box,Carboard Embossing |
| Printing Materials | Paper Box,paper Cups,PVC,plastics |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Max. Laminating Width (mm) | 1080 |
| Laminating Speed (m/min) | 10-60 |
| Max. Sheet WxL (mm) | 1080x950 |
| Min. Sheet WxL (mm) | 350x350 |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Max. Laminating Width (mm) | 1080 |
| Laminating Speed (M/Min) | 10-60 |
| Max. Sheet Wxl (mm) | 1080X950 |
| Min. Sheet Wxl (mm) | 350X350 |
| Classification | Offset Printing Press |
|---|---|
| Application | Book |
| Max. Sheet Size(mm) | 720*1040 |
| Max. Printing Size(mm) | 710*1040 |
| Min. Sheet Size(mm) | 393*546 |
| Classification | Digita Label Printer |
|---|---|
| Print Speed | Up To 9.14 M/Min |
| Printer Type | LED Dry Toner Label Press |
| Ink Type | Dry Toner (C M Y K Four Color) |
| Print Quality | 600X1200dpi |
| Classification | Digita Label Printer |
|---|---|
| Print Speed | Up To 9.14 M/Min |
| Printer Type | LED Dry Toner Label Press |
| Ink Type | Dry Toner (C M Y K Four Color) |
| Print Quality | 600X1200dpi |
| Machine Type | Book Binder |
|---|---|
| No. Of Clamps | 4 |
| Max. Mechanical Speed | 2000C/H |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Machine Type | Digital Book Binder |
|---|---|
| Max. Mechanical Speed | 2000c/h |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Book Block Thickness (c) | 3-50mm |
| Classification | Offset Printing Printer |
|---|---|
| Machine Speed | 13000sph |
| Plate Size | 800*1055*0.3mm |
| Paper Thickness | 40-200g/m2 |
| Max. Feeder Pile Height | 1800mm |