| Machine Type | Label Printer |
|---|---|
| Printing Colour | 1-6 Colours |
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Printing Width | 310mm |
| Classification | Waste Liquid Processor |
|---|---|
| Power Supply | 380V 50Hz |
| Total Power | 4.5kw |
| Processing Capacity | 5L/hour |
| Machine Size | 1450*1080*1850mm |
| Magnification | 5-200 |
|---|---|
| Operation System | Android 5.0 |
| Screen | 720P HD LCD Touchable Screen |
| Repeatability | 0.02 D(density);1%(dot Area) |
| Image Size | 1280*720 |
| Classification | Die Cutter |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 1060x760 |
| Min. Sheet Size(mm) | 430x350 |
| Max. Die Cutting Size(mm) | 1060x746 |
| Max. Stamping Size(mm) | 1020x660 |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Thickness Of Face Paper(g/sqm) | 150-500 |
| Bottom Paper | A.B.C.D.E Flute |
| Laminating Efficiency (sheets/h) | 0-6000 |
| Front Lay Laminating Precision (mm) | ± 1.5 |
| Machine Type | Thermal Paper Slitter Rewinder |
|---|---|
| Max. Parent Web Width | 1400mm |
| Max. Parent Web Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 300mm |
| Min. Slit Width | 15mm |
| Classification | Compensating Stacker |
|---|---|
| Max. Stacking Height | 235mm |
| Max. Mechanical Speed | 15000 Cycles Per Hour |
| Dimension A | Min. 102mm, Max. 320mm |
| Dimension B | Min. 152mm, Max. 470mm |
| Classification | Self-adhesive Label Slitter Rewinder |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 1300mm |
| Max. Unwinding Diameter | 1000mm |
| Max. Rewinding Diameter | 800mm |
| Acceptable Thickness Range | 50-800gsm |
| Classification | Compensating Stacker |
|---|---|
| Max. Stacking Height | 235mm |
| Max. Mechanical Speed | 15000 Cycles Per Hour |
| Dimension A | Min. 102mm, Max. 320mm |
| Dimension B | Min. 152mm, Max. 470mm |
| Classification | Compensating Stacker |
|---|---|
| Max. Stacking Height | 235mm |
| Max. Mechanical Speed | 15000 Cycles Per Hour |
| Dimension A | Min. 102mm, Max. 320mm |
| Dimension B | Min. 152mm, Max. 470mm |