| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Max. Printing Width | 310mm |
| Max. Unwinding Diameter | 600mm |
| Machine Type | Label Enhancing Machine |
|---|---|
| Resolution | 360*360dpi, Up To 1440*360dpi |
| Substrates Width | Max. 330mm |
| Unwinder Diameter/ Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Polymer Layer Thickness | From 10 Up To 250microns |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Unwinding Diameter | 600mm |
| Max. Rewinding Diameter | 600mm |
| Machine Classification | Book Binding Machine |
|---|---|
| Max. Production Speed | 400 Books/h |
| Book Block Length (a) | 120-370 Mm |
| Book Block Width (b) | 100-300 Mm |
| Cover Length (d) | 120-370 Mm |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Precision Of Chromatography | +/- 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Unwinding Diameter | 600mm |
| Max. Rewinding Diameter | 600mm |
| Type | Paper Slitting Machine |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 1400mm |
| Max. Unwinding Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 310mm |
| Min. Slitting Width | 25mm |
| Classification | Digital Label Enhanceing Machine |
|---|---|
| Printing Technology | UV Piezo Dod-inkjet |
| Resolution | 360*360 Dpi, Up To 1440*360 Dpi |
| Printing Image Width | 288mm (extendable To 330 Mm) |
| Polymer | WB-DS-Clear Polymer |
| Classification | Sticky Label Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 1300mm |
| Max. Unwinding Diameter | 1000mm |
| Max. Rewinding Diameter | 800mm |
| Acceptable Thickness Range | 50-800gsm |
| Classification | Thermal Paper Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Parent Web Width | 1400mm |
| Max. Parent Web Diameter | 1200mm |
| Max. Machine Speed | 300m/min |
| Max. Rewinding Diameter | 300mm |
| Classification | Thermal Paper Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 1400mm |
| Max. Unwinding Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 310mm |
| Min. Slitting Width | 25mm |