| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Head | EPSON I3200-U1x4 |
| Print Speed | 4pass: 56m/h; 6pass: 40m/h; 8pass: 28m/h |
| Max. Roll Diameter | 350mm |
| Max. Media Width | 330mm |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Print Speed | 4pass: 56m/h; 6pass: 40m/h; 8pass: 28m/h |
| Repeat Die-cutting Accuracy | ± 0.1mm |
| Max. Roll Diameter | 350mm |
| Max. Media Width | 330mm |
| Machine Type | Digital Lable Printing Machine |
|---|---|
| Max. Media Width | 330mm |
| Max. Roll Diameter | 350mm |
| Print Speed | 4pass: 56m/h; 6pass: 40m/h; 8pass: 28m/h |
| Repeat Die-cutting Accuracy | ± 0.1mm |
| Machine Type | Digital Label Printing Machine |
|---|---|
| Repeat Die-cutting Accuracy | ± 0.1mm |
| Print Speed | 4pass: 56m/h; 6pass: 40m/h; 8pass: 28m/h |
| Print Head | EPSON I3200-U1x4 |
| Max. Roll Diameter | 350mm |
| Classification | Paper Jogging Machine |
|---|---|
| Table Length(mm/in)(Y) | 1150/45.28 |
| Width Of Machine(mm/in)(B) | 1550/61.02 |
| Length Of Machine(mm/in)(A) | 1290/50.79 |
| Height Of Machine(mm/in) | 1875/73.82 |
| Machine Classification | Digital Inkjet Printer |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 720*1040 |
| Max. Printing Size(mm) | 710*1040 |
| Min. Sheet Size(mm) | 393*546 |
| Paper Thickness(g/m2) | 40-200 |
| Max. Unwinding Width | 1400mm |
|---|---|
| Max. Unwind Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 310mm |
| Min. Slitting Width | 25mm |
| Max Speed | 210m/min |
| Max Unwinding Width | 1400mm |
|---|---|
| Max. Unwinding Diameter | 1200mm |
| Max Rewinding Diameter | 310 Mm |
| Max. Slitting Width | 25mm |
| Max Speed | 210m/min |
| Max Machine Speed | 210m/min |
|---|---|
| Max.Unwinding Width | 1400mm |
| Application | ECG Paper Roll,ATM Paper Roll,cash Register Paper Roll |
| Max. Load Capacity | 3ton |
| Weight | 4000KGS |
| Classification | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Die Cutting Size(mm) | 1075 X 770 |
| Inside Chase Size(mm) | 1100 X 790 |
| Max. Machine Speed(s/h) | 7000 |
| Cutting Plate Size | 1080 X 780 |