| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Machine Speed(S/H) | 7000 |
| Min. Gripper Margin(mm) | 7 |
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Min. Sheet Size(mm) | 400 X 330 |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Cutting Plate Size(mm) | 1080 X 780 |
| Inside Chase Size(mm) | 1100 X 790 |
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Die Cutting Accuracy(mm) | ≤ ±0.1 |
| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| Max. Mechanical Speed | 2000c/h |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Book Block Thickness (c) | 3-50mm |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Machine Speed(S/H) | 7000 |
| Die Cutting Accuracy(mm) | ≤ ±0.1 |
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Min. Sheet Size(mm) | 400 X 330 |
| Classification | Offset Printing Machine |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 740*1050 |
| Min. Sheet Size(mm) | 360*520 |
| Max. Image Area(mm) | 720*1020 |
| Max. Feeder Pile Height(mm) | 1180 |
| Machine Type | Book Binding Machine |
|---|---|
| Max. Mechanical Speed | 2000c/h |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Book Block Thickness (c) | 3-50mm |
| Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Printing Technology | Piezoelectric Inkjet |
| Maximum Speed | 50m/min(CMYK); 25m/min(CMYK+W) |
| Resolution | 600X600 Dpi/ 600X1200 Dpi |
| Curing Method | UV LED + Mercury Lamp |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Max. Die Cutting Size(mm) | 1075 X 770 |
| Inside Chase Size(mm) | 1100 X 790 |
| Max. Machine Speed(S/H) | 7000 |
| Cutting Plate Size(mm) | 1080 X 780 |
| Classification | Foil Stamping Die Cutting Machine |
|---|---|
| Maximum Speed(S/H) | 7500 |
| Stock Range | Cardboard 90-2000g/sqm (E, B Flute) |
| Maximum Sheet(mm) | 1060x740 |
| Minimum Sheet Size(mm) | 400x360 |
| Machine Type | Label Printing Machine |
|---|---|
| Printing Speed | 60m/min |
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Max. Printing Width | 310mm |