| Classification | Thermal Paper Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 1400mm |
| Max. Unwinding Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 310mm |
| Min. Slitting Width | 25mm |
| Machine Classification | Digital Textile Printing Machine |
|---|---|
| High Quality Mode | 720 X 1440dpi, 26 Sqm/hr |
| Production Model | 360 X 1440dpi, 50 Sqm/hr |
| High Speed Model | 360 X 720dpi, 80 Sqm/hr |
| Rip | Texprint, Seeget, Photoprint, Etc |
| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Preparing Time | Less Than 28 Seconds |
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/min (30ft/min) |
| Print Technology | 4 Color(CMYK) LED Technology |
| Media Width | Min. 140mm, Max. 330mm |
| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Preparing Time | Less Than 28 Seconds |
| Print Speed | Up To 7.26 Meters/min (30ft/min) |
| Print Technology | 4 Color(CMYK) LED Technology |
| Media Width | Min. 140mm, Max. 330mm |
| Classification | Digital Die Cutter |
|---|---|
| Moving Speed | Up To 1500mm/s |
| Cutting Speed | Up To 1200mm/s(depend On The Kinds Of Material) |
| Repeatability | ± 0.05mm |
| Safety Device | Infrared Sensor, Responsive, Safe And Reliable |
| Max. Die Cutting Size | 1080x780mm |
|---|---|
| Max. Machine Speed(s/h) | 7000 |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 5000 |
| Application | Paper Cup ,Paper Box,Carboard Embossing |
| Printing Materials | Paper Box,paper Cups,PVC,plastics |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Max. Laminating Width (mm) | 1080 |
| Laminating Speed (m/min) | 10-60 |
| Max. Sheet WxL (mm) | 1080x950 |
| Min. Sheet WxL (mm) | 350x350 |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Max. Laminating Width (mm) | 1080 |
| Laminating Speed (M/Min) | 10-60 |
| Max. Sheet Wxl (mm) | 1080X950 |
| Min. Sheet Wxl (mm) | 350X350 |
| Classification | Offset Printing Press |
|---|---|
| Application | Book |
| Max. Sheet Size(mm) | 720*1040 |
| Max. Printing Size(mm) | 710*1040 |
| Min. Sheet Size(mm) | 393*546 |
| Machine Type | Book Binder |
|---|---|
| No. Of Clamps | 4 |
| Max. Mechanical Speed | 2000C/H |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |