| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Max. Laminating Width | 340mm |
| Maximum Thickness | 2mm |
| Laminating Speed | 0-5m/min |
| Roller Diameter | 110mm |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Laminating Speed | 20-25m/min |
| Roller Diameter | 200/150mm |
| Max. Laminating Width | 720mm |
| Maximum Thickness | 2/7mm(According To Custom Needs) |
| Max Machine | 5500 S/h |
|---|---|
| Max Pressure | 120x104 N |
| Max Sheet | 790mm*560mm |
| Min Sheet Size | 310mm*210mm |
| Mix Stamping Size | 760mm*525mm |
| Max. Format | 1400 Mm |
|---|---|
| Max. Speed | 300 M/min |
| Max Rewinding Dia. | 300 Mm |
| Max. Unwinding Dia. | 1200 Mm |
| Warranty | 1 Year |
| Max. Format | 1400 Mm |
|---|---|
| Max. Speed | 300 M/min |
| Max Rewinding Dia. | 300 Mm |
| Max. Unwinding Dia. | 1200 Mm |
| Warranty | 1 Year |
| Max. Format | 1400 Mm |
|---|---|
| Max. Speed | 300 M/min |
| Max Rewinding Dia. | 300 Mm |
| Max. Unwinding Dia. | 1200 Mm |
| Warranty | 1 Year |
| Max Printing Speed | 180m/min |
|---|---|
| Color | 4-12 Colors |
| Max Web Width | 480/680 Mm |
| Max Printing Width | 460/660mm |
| Max Unwinding Diameter | 1000mm |
| Classification | CTP Plate Machine |
|---|---|
| Product Name | Digital Flexo Plate Making Machine |
| Laser Channel | 16/32CH |
| Output Speed | 1.25/2.5 M2/H |
| Max. Breadth | 790mm X 690mm |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 46L,58L,76L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Machine Type | Die Cutting Machine |
|---|---|
| Die Cutting Accuracy(mm) | ≤ ±0.1 |
| Max. Machine Speed(S/H) | 7000 |
| Max. Sheet Size(mm) | 1080 X 780 |
| Min. Sheet Size(mm) | 400 X 330 |