| Paperboard | 180-650gsm |
|---|---|
| Corrugated | Flute E.N.F |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 5000 |
| Application | For Paper Box Packaging Folding And Gluing |
| Printing Materials | Paperboard |
| Paperboard | 180-650gsm |
|---|---|
| Corrugated | Flute E.N.F |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 5000 |
| Application | For Paper Box Packaging Folding And Gluing |
| Printing Materials | Paperboard |
| Classification | Fim Laminator |
|---|---|
| Max. Laminating Width (mm) | 1080 |
| Max. Sheet W×L (mm) | 1080×950 |
| Min. Sheet W×L (mm) | 350×350 |
| Laminating Speed (m/min) | 10-60 |
| Classification | Label Enhancer |
|---|---|
| Resolution | 360*360dpi, Up To 1440*360dpi |
| Printing Technology | UV Piezo Dod-inkjet |
| Printing Image Width | 288mm (Extendable To 330mm) |
| Ink Curing | Inter UV-LED Pre-curing/ Full Curing By UV-LED |
| Machine Type | Paper Loader |
|---|---|
| Max. Sheet Size | 1280*1000 Mm |
| Max. Height Of Ream | 1600 Mm |
| Max. Pile Height | 135 Mm |
| Machine Weight | 1200 Kg |
| Machine Classification | Waste Liquor Processor |
|---|---|
| Power Supply | 380V 50Hz |
| Total Power | 4.5kw |
| Processing Capacity | 5L/hour |
| Weight | 260kg |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Bottom Paper | A.B.C.D.E Flute |
| Front Lay Laminating Precision (mm) | ± 1.5 |
| Thickness Of Face Paper(g/sqm) | 150-500 |
| Mechanical Speed (m/min) | 110 |
| Machine | Imagesetter |
|---|---|
| Model | DX2800 |
| Resolution | 1500dpi-4000dpi |
| Laser Head | Semiconducter Lasers |
| Max Format | 940*660 |
| Machine | Imagesetter |
|---|---|
| Model | DX2800 |
| Resolution | 1500dpi-4000dpi |
| Laser Head | Semiconducter Lasers |
| Max Format | 940*660 |
| Classification | Automatic Flute Laminator |
|---|---|
| Bottom Paper | A.B.C.D.E Flute |
| Front Lay Laminating Precision (mm) | ± 1.5 |
| Thickness Of Face Paper (g/sqm) | 150-500 |
| Mechanical Speed (m/min) | 110 |