| Classification | Thermal Paper Slitting Rewinding Machine |
|---|---|
| Max. Unwinding Width | 1400mm |
| Max. Unwinding Diameter | 1200mm |
| Max. Rewinding Diameter | 310mm |
| Min. Slitting Width | 25mm |
| Classification | Label Printing Machine |
|---|---|
| Product Name | Digital UV Inkjet Printing Machine |
| Print Method | Roll To Roll, One Side |
| Color Configuration | CMYK/W+CMYK/W+W+CMYK |
| Media Width | 80-330mm/80-330mm/110-330mm |
| Machine Type | Label Printer |
|---|---|
| Printing Color | 1-6 Colors |
| Precision Of Chromatography | ± 0.1mm |
| Printing Length | 177.8-355.6mm |
| Printing Speed | 60m/min |
| Imaging System | 830nm Thermal |
|---|---|
| Output Speed | 16PPH |
| Max.Plate Size | 1470X1180(mm) |
| Resolution | 2400dpi Or 1200dpi Optional |
| Laser Channel | 64CH |
| Exposure Laser | 405nm |
|---|---|
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Output Speed | 44Plates Per Hour |
| Image Laser Diodes | 64,48,32CH |
| Max.Plate Size | 1163*940mm |
| Max. Die Cutting Size | 1080x780mm |
|---|---|
| Max. Machine Speed(s/h) | 7000 |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 5000 |
| Application | Paper Cup ,Paper Box,Carboard Embossing |
| Printing Materials | Paper Box,paper Cups,PVC,plastics |
| Type | Offset Press |
|---|---|
| Max. Sheet Size(mm) | 720*1040 |
| Max. Printing Size(mm) | 710*1040 |
| Min. Sheet Size(mm) | 393*546 |
| Paper Thickness(g/m2) | 40-200 |
| Max. Die Cutting Size | 1060x760mm |
|---|---|
| Max. Machine Speed(s/h) | 6500 |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 5000 |
| Application | Paper Cup ,Paper Box,Carboard Embossing |
| Printing Materials | Paper Box,paper Cups,PVC,plastics |
| Max. Die Cutting Size | 1080x780mm |
|---|---|
| Max. Machine Speed(s/h) | 7000 |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 5000 |
| Application | Paper Cup ,Paper Box,Carboard Embossing |
| Printing Materials | Paper Box,paper Cups,PVC,plastics |
| Resolution | 2400 Dpi |
|---|---|
| Laser System | 48 Diodes |
| Laser Wavelength | 400-410nm |
| Max Plate Size | 1130mm*920mm |
| Min. Plate Size | 400mm*300mm |