| Max. Die Cutting Size | 790x560mm |
|---|---|
| Max. Machine Speed(s/h) | 5500 |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 5000 |
| Application | Paper Cup ,Paper Box,Carboard Embossing |
| Printing Materials | Paper Box,paper Cups,PVC,plastics |
| Max. Die Cutting Size | 1060x740mm |
|---|---|
| Max. Machine Speed(s/h) | 7500 |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 7000 |
| Application | Paper Cup ,Paper Box,Carboard Embossing |
| Printing Materials | Paper Box,paper Cups,PVC,plastics |
| Max. Die Cutting Size | 760x520mm |
|---|---|
| Max. Machine Speed(s/h) | 5500 |
| Max. Stamping Speed(s/h) | 5000 |
| Application | Label,Card ,food Package,hot Foil Stamping |
| Printing Materials | Paper Box,paper Cups,PVC,plastics |
| Type | Label Enhancer |
|---|---|
| Substrates Width | Max. 330mm |
| Resolution | 360*360 Dpi, Up To 1440*360 Dpi |
| Unwinder Diameter/ Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Rewinder Diameter | Max. 700mm, Core 76mm |
| Type | Digital Book Binder |
|---|---|
| Max. Mechanical Speed | 2000c/h |
| Book Block Length (a) | 120-400mm |
| Book Block Width (b) | 120-270mm |
| Book Block Thickness (c) | 3-50mm |
| Classification | Digita Label Printer |
|---|---|
| Print Speed | Up To 9.14 M/min |
| Printer Type | LED Dry Toner Label Press |
| Ink Type | Dry Toner (C M Y K Four Color) |
| Print Quality | 600×1200dpi |
| Max. Coating Size | 720x1050mm |
|---|---|
| Sheet Thickness | 80-500gsm |
| Max. Sheet Size | 730x1060mm |
| Min. Sheet Size | 310x406mm |
| Coating Registration Accuracy | +/- 0.2mm |
| Machine | Imagesetter |
|---|---|
| Model | DX2800 |
| Resolution | 1500dpi-4000dpi |
| Laser Head | Semiconducter Lasers |
| Max Format | 940*660 |
| Machine | Imagesetter |
|---|---|
| Model | DX2800 |
| Resolution | 1500dpi-4000dpi |
| Laser Head | Semiconducter Lasers |
| Max Format | 940*660 |
| Material | Paper Board 200-600GSM |
|---|---|
| Max. Production Speed | 200 PCS/Min |
| Voltage | 380V/50Hz |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Blank Width | 100mm-630mm |