| Product Name | Thermal CTP Plate Processing Machine |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Plate Sizes | Max Width: 1500 Mm Min Length: 300 Mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/78L |
| Product Name | Large Format Thermal Plate Making Machine |
|---|---|
| Output Speed | 16 Pph/25 Pph; 1470mm X 1180mm / 2400dpi |
| Imaging System | 64 Channel; 256 Channel |
| Resolution | 2400dpi |
| Plate Size | Max.1680 X 1350mm Min. 650mm X 550mm |
| Product Name | Computer To Plate Equipment Plate Making Machine Thermal CTP Offset Printing |
|---|---|
| Exposing Mothod | External Drum |
| Imaging System | 32/48/64-channel |
| Throughput | 16/22/28pph; 800mm X 690mm, 2400dpi |
| Plate Sizes | Max.1163mm X 940mm Min.400mm X 300mm |
| Product Name | 8-Page Formats 32-Channel Thermal Platesetter Plate Making Machine CTP |
|---|---|
| Exposing Method | External Drum |
| Resolution | 2400dpi |
| Media Type | Positive 830nm Thermal CTP Plate |
| Imaging System | 32 Channel, Discrete 830nm Laser Diode |
| Product Name | Ctp Plate Washing Machine |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Plate Sizes | Max Width: 1500 Mm Min Length: 300 Mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/78L |
| Type | Solvent Based Flexo Plate Making Machine |
|---|---|
| Page Size | Max. 920mm*680mm |
| Plate Thickness | 1.14mm - 3.94mm |
| Electricity Requirement | Single Phase 220V 50/60Hz |
| Working Power | 3.5KW |
| Classification | Flexo CTP Processor |
|---|---|
| Type | Water-wash & Solvent-wash Are Both Workable |
| Format | 400mm, 600mm, 800mm In Width For Option |
| Function | Exposure, Wash-out, Drying And De-tacking |
| Automatic | Yes |
| Machine Type | Flexo CTP Processor |
|---|---|
| Plate Type | Water-wash & Solvent-wash Are Both Workable |
| Format | 400mm, 600mm, 800mm In Width For Option |
| Function | Exposure, Wash-out, Drying And De-tacking |
| Automatic | Yes |
| Resolutions | 2400dpi |
|---|---|
| Plate Sizes | Max. 1163mm X 940mm, Min. 400mm X 300mm |
| Imaging System | 64CH; 48CH; 32CH |
| Throughput (Plates/Hour) | 28; 22; 16, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Product Name | Online System Thermal CTP |
|---|---|
| Exposing Method | External Drum |
| Imaging System | 32/48/64CH |
| Throughout | 32/48/64 Pph; 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Laser Wavelength | Discrete 830nm Laser Diode |