| CTP Type | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Plate Type | Digital Relief Flexo Plate(water-wash), Digital Flexo Plate (water-wash), Digital Flexo Plate(solvent-wash), Steel Based Digital Plate(water/alcohol Washable) |
| Laser Channel | 32-channel; 16-channel |
| Output Speed | 2.5 M²/h; 1.25 M²/h |
| Max. Breadth | 800mm X 660mm; 680mm X 430mm |
| CTP Type | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Plate Type | Digital Relief Flexo Plate(water-wash), Digital Flexo Plate (water-wash), Digital Flexo Plate(solvent-wash), Steel Based Digital Plate(water/alcohol Washable) |
| Laser Channel | 32-channel; 16-channel |
| Output Speed | 2.5 M²/h; 1.25 M²/h |
| Max. Breadth | 800mm X 660mm; 680mm X 430mm |
| Type | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 32-channel; 16-channel |
| Output Speed | 2.5 M²/h; 1.25 M²/h |
| Max. Breadth | 800mm X 660mm; 680mm X 430mm |
| Plate Thickness | 0.15mm - 1.7mm |
| Laser Channel | 16-channel; 32-channel |
|---|---|
| Output Speed | 1.25 M²/h; 2.5 M²/h |
| Max. Breadth | 800mm X 660mm |
| Laser Power | High Power Semiconductor Laser Diode |
| Plate Type | Digital Relief Flexo Plate(water-wash), Digital Flexo Plate(water-wash), Digital Flexo Plate(solvent-wash), Steel Based Digital Plate(water/alcohol Washable) |
| Type | Solvent Based Flexo Plate Making Machine |
|---|---|
| Page Size | Max. 920mm X 680mm |
| Plate Thickness | 1.14mm - 3.94mm |
| Electricity Requirement | Single Phase 220V 50/60Hz |
| Working Power | 3.5kw |
| Working Power | 3.5KW |
|---|---|
| Type | Solvent Based Flexo Plate Making Machine |
| Page Size | Max. 920mm*680mm |
| Plate Thickness | 1.14mm - 3.94mm |
| Electricity Requirement | Single Phase 220V 50/60Hz |
| Classification | CTP Plate Machine |
|---|---|
| Product Name | Digital Flexo Plate Making Machine |
| Laser Channel | 16/32CH |
| Output Speed | 1.25/2.5 M2/H |
| Max. Breadth | 790mm X 690mm |
| Product Name | Digital Flexo Plate Making Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 16/32CH |
| Output Speed | 1.25/2.5 M2/H |
| Max. Breadth | 790mm X 690mm |
| 790mm X 690mm | 0.14mm-2.84mm |
| Product Name | Digital Flexo Plate Making Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 16/32CH |
| Output Speed | 1.25/2.5 M2/H |
| Max. Breadth | 790mm X 690mm |
| 790mm X 690mm | 0.14mm-2.84mm |
| Product Name | Automatic Plate Making Machine |
|---|---|
| Exposing Mothod | Outside Of Drum |
| Plate Sizes | Max.1163mm*940mm Min.300mm*400mm |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Resolution | 2400dpi |