| Output Speed | 1.25m2/h |
|---|---|
| Max.Breadth | 25"×30"/635mm×762mm |
| Laser Channels | 16CH |
| Plate Thickness | 0.9-3.94(mm) |
| Resolution | 4000dpi , Optional:3000dpi Or 2400dpi |
| Imaging System | 48-Channel, 32-Channel, 24-Channel |
|---|---|
| Throughout(Plates/Hour) | 28, 22, 16, 800mm X 690mm, 2400dpi |
| Resolutions | 2400dpi |
| Interface | USB 2.0 |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Laser Channels | 16CH |
|---|---|
| Output Speed | 1.25m2/h |
| Max.Breadth | 680X430(mm) |
| Plate Thickness | 0.7-1.7(mm) |
| Resolution | 4000dpi |
| Type | Flexo CTP Plate Making Machine |
|---|---|
| Imaging System | 16-channel |
| Throughput | 1.25 M²/h |
| Max. Breadth | Max. 430mm X 330mm |
| Plate Thickness | 0.14mm To 1.7mm |
| Type | Flexo CTP Plate Making Machine |
|---|---|
| Imaging System | 16-channel |
| Throughput | 1.25 M²/h |
| Max. Breadth | Max. 430mm X 330mm |
| Plate Thickness | 0.14mm To 1.7mm |
| After-sale Service | 3 Year Warranty |
|---|---|
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Purpose | Offset Printing |
| Type | CTP Plate Making Machine |
| Laser Channel | 256-Channel |
| Product Name | Large Size Plate Making Machine |
|---|---|
| Output Speed | 16 Pph; 470mm X 1180mm / 2400dpi |
| Imaging System | 64 Channel |
| Plate Thickness | 0.15mm-0.40mm Or 0.25mm-0.4mm ( Alternative) |
| Resolution | 2400dpi |
| Machine Size (Wxlxh)mm | 2127 X 1610 X 1058 |
|---|---|
| Imaging System (Channel) | 64CH/ 48CH/ 32CH, Discrete 830nm Laser Diode |
| Throughput (Plates/Hour) | 28pph/ 22pph/ 16pph, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Media Type | Positive Thermal CTP Plate |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Product Name | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 16 Channel |
| Output Speed | 1.25 M2 /h |
| Max.Breadth | 26'' X 17''/680mm X430mm |
| Min. Breadth | 100mmx100mm |
| Laser Channels | 16CH |
|---|---|
| Output Speed | 1.25m2/h |
| Max.Breadth | 25"x30"/635mmx762mm |
| Plate Thickness | 0.7-2.84(mm) |
| Resolution | 4000dpi , Optional:3000dpi Or 2400dpi |