| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 64-channel |
| Throughput | 1470mm × 1180mm/ 2400dpi: 16 Plates/hour |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single-phase: 220AC-240AC, Power Consumption: 5.5kw |
| Plate Type | Digital Relief Flexo Plate(water-wash) |
|---|---|
| Max.Breadth | 47"×60"/1200mm×1524mm |
| Plate Thickness | 0.9-3.94(mm) |
| Output Speed | 4.3m2/h |
| Resolution | 4000dpi , Optional:3000dpi Or 2400dpi |
| Imaging System | 825nm Laser |
|---|---|
| Repeatability | 0.01mm |
| Throughput(plates/hour) | 35; 45; 55,1030mm X 800mm, 2400dpi, Plate Sensitivity 120mj/cm² |
| Plate Size | Max.1163mm X 940mm; Min.400mm X 300mm |
| Power Supply | CTP(Single Phase: 220V, Max Power(Peak Value): 4KW); Simplified Autoloader(Single Phase: 220V; Max Power(Peak Value): 900W); Multi-cassette Autoloader(Single Phase: 220V; Max Power(Peak Value): 1100W) |
| Laser Channels | 32CH,48CH,64CH,128CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph,22pph,28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 64-channel; 48-channel; 32-channel |
| Throughput(plates/hour) | 1030mm X 800mm, 2400dpi: 28; 22; 16 |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single-phase: 220AC, +6%, -10%, Power Consumption: 4kw |
| Machine Type | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Resolutions | 4000dpi |
| Imaging System(Channel) | 16CH; 32CH |
| Output Speed | 1.25 Sqm/H; 2.5 Sqm/H |
| Max. Breadth | 800mm X 660mm |
| Machine Type | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Resolutions | 4000dpi |
| Imaging System(Channel) | 16CH; 32CH |
| Output Speed | 1.25 Sqm/H; 2.5 Sqm/H |
| Max. Breadth | 800mm X 660mm |
| Machine Type | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Resolutions | 4000dpi |
| Imaging System(Channel) | 16CH; 32CH |
| Output Speed | 1.25 Sqm/H; 2.5 Sqm/H |
| Max. Breadth | 800mm X 660mm |
| Name | CTP Plate Making Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 64 |
| Output Speed | 10PPH |
| Max.Plate Size | 1680X1350(mm) |
| Resolution | 2400dpi |
| Product Name | UV/Ctcp Plate Making Machine |
|---|---|
| Plate Sizes | Max.800mm X 660mm Min.300mm X 300mm |
| Media Type | Positive UV-CTP/CTCP Plate Or High Sensitive PS Plate |
| Imaging System | 48 Channel |
| Throughout | 28 Plates Per Hour |