| Machine Type | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Resolutions | 4000dpi |
| Imaging System(Channel) | 16; 32 |
| Output Speed | 1.25 Sqm/h; 2.5 Sqm/h |
| Max. Breadth | 800mm × 660mm |
| Machine Type | Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Resolutions | 4000dpi |
| Imaging System(Channel) | 16CH; 32CH |
| Output Speed | 1.25sqm/h; 2.5sqm/h |
| Max. Breadth | 800mm X 660mm |
| Type | Solvent Based Flexo Plate Making Machine |
|---|---|
| Page Size | Max. 920mm*680mm |
| Plate Thickness | 1.14mm - 3.94mm |
| Electricity Requirement | Single Phase 220V 50/60Hz |
| Working Power | 3.5KW |
| Type | Solvent Based Flexo Plate Making Machine |
|---|---|
| Page Size | Max. 920mm*680mm |
| Plate Thickness | 1.14mm - 3.94mm |
| Electricity Requirement | Single Phase 220V 50/60Hz |
| Working Power | 3.5KW |
| Machine Type | CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 16CH |
| Throughput | 1.25 Sqm Per Hour |
| Max. Breadth | Max. 430mm X 330mm |
| Plate Thickness | 0.14mm To 1.7mm |
| Machine Type | CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 16CH |
| Throughput | 1.25 Sqm Per Hour |
| Max. Breadth | Max. 430mm X 330mm |
| Plate Thickness | 0.14mm To 1.7mm |
| Type | Solvent Based Flexo Plate Making Machine |
|---|---|
| Page Size | Max. 920mm*680mm |
| Plate Thickness | 1.14mm - 3.94mm |
| Electricity Requirement | Single Phase 220V 50/60Hz |
| Working Power | 3.5KW |
| Product Name | Digital Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 16 Channel |
| Output Speed | 1.25 M2 /h |
| Max.Breadth | 26'' X 17''/680mm X430mm |
| Min. Breadth | 100mmx100mm |
| Product Name | Digital Flexo CTP Machine |
|---|---|
| Laser Channel | 16 Channel |
| Output Speed | 1.25 M2 /h |
| Max.Breadth | 26'' X 17''/680mm X430mm |
| Min. Breadth | 100mmx100mm |
| Imaging System | 16-Channel |
|---|---|
| Throughout | 1.25 M2 Plates/Hour |
| Resolutions | 4000 Dpi |
| Max.Output Size | 430mm X 330mm |
| Plate Thickness | 0.14mm To 1.70mm |