| Image Laser Diodes | 64CH |
|---|---|
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Output Speed | 28 Plates Per Hour |
| Max.Plate Size | 1163*940mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.40mm |
| Application | Label And Trademark |
|---|---|
| Plate Type | Heat Corrosivefilm, Digital Water Washed Letterpress, Digital Water Washed Flexoplate, Digital Solvent Washed Flexoplate, Thermal PS Plates |
| Imaging System | 16/32-Channel |
| Speed | 1.25/2.5 M2 Plates/Hour |
| Resolutions | 4000 Dpi |
| Plate Type | Digital Relief Flexo Plate(water-wash) |
|---|---|
| Max.Breadth | 48"×35"/1200mm×1020mm |
| Machine Condition | New |
| Plate Thickness | 1.14-6. 35(mm) |
| Output Speed | 3.5m2/h |
| Type | Water-wash &solvent-wash Are Both Workable |
|---|---|
| Format | 400mm, 600mm, 800mm In Width For Option |
| Function | Exposure, Wash-out, Drying And De-tacking |
| Automatic | Yes |
| Plate Thickness | 0.15mm-5.50mm |
| Type | Water-wash &solvent-wash Are Both Workable |
|---|---|
| Format | 400mm, 600mm, 800mm In Width For Option |
| Function | Exposure, Wash-out, Drying And De-tacking |
| Automatic | Yes |
| Plate Thickness | 0.15mm-5.50mm |
| Type | Water-wash &solvent-wash Are Both Workable |
|---|---|
| Format | 400mm, 600mm, 800mm In Width For Option |
| Function | Exposure, Wash-out, Drying And De-tacking |
| Automatic | Yes |
| Plate Thickness | 0.15mm-5.50mm |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Laser | Semiconductor Laser |
| Plate | Thermal Plate |
| Spectrum | 830nm |
| Laser Channels | 48CH |
|---|---|
| Output Speed | 28pph |
| Max.Plate Size | 800X660(mm),Min.:260x300(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Manual |
| Net Weight | 800KGS |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Classification | External Drum |
| Light Source | Semiconductor Laser |
| Resolution | 2400dpi |
| Trademark | EcooGraphix |
| Image Laser Diodes | 64,48,32CH |
|---|---|
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Output Speed | 28 Plates Per Hour |
| Max.Plate Size | 1163*940mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.40mm |