| Imaging System | 64-channel |
|---|---|
| Throughput | 60plates/hour, 381mm X 578mm, 1200dpi |
| Repeatability | ±5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single Phase: 220AC, + 6%, - 10%, Power Consumption: 4KW |
| Plate Size | Max. 1130mm X 920mm, Min. 300mm X 260mm |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Power Supply | 220V |
| Plate Size | Max. 600mm*450mm |
|---|---|
| Light | UV Lamp, Wavelength 350-450nm |
| Net Weight | 120kg |
| Power Supply | Single Phase:220V, 50/60 Hz, Power Consumption:1.5 |
| Packaging Details | Standard Exporting Wooden Pallet |
| Min Width | 280mm In Width |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Processing Speed | Adjustable, 400-1000 Mm/miniute |
| Temperature | 10-45 Degree |
| Automatic Level | High Automatic |
| Plate Sizes | Max.800mm X 660mm Min.235mm X 335mm |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15mm, 0.30mm |
| Packaging Details | Export Stdandard Packaging |
| Delivery Time | 30 DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Product Name | Automatic Online Plate Making Machine |
|---|---|
| Imaging System | 32/48/64 Channel |
| Max. Output Speed | 16/22/28 Plates/hour; 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Plate Size | Max.1163mm X 940mm Min.400mm X 300mm |
| Resolutions | Standard Resolutions 2,400dpi |
| Classification | CTP Plate Machine |
|---|---|
| Resolution | 2400dpi |
| After-sale Service | 3 Year Warranty |
| Laser Channel | 256-Channel |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Plate Sizes | Max. 800mm X 660mm, Min. 400mm X 300mm |
|---|---|
| Exposing Size | Max. 800mm X 646mm, Min. 260mm X 284mm |
| Resolution | 2400dpi |
| Media Type | Positive 830nm Thermal CTP Plate |
| Imaging System | 48-Channel; 32-Channel; 24-Channel |
| Max.Plate Size | 280-1500mm |
|---|---|
| Developing Capacity | 72L,58L,46L |
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Product Name | Large Size Plate Making Machine |
|---|---|
| Output Speed | 16 Pph; 470mm X 1180mm / 2400dpi |
| Imaging System | 64 Channel |
| Plate Thickness | 0.15mm-0.40mm Or 0.25mm-0.4mm ( Alternative) |
| Resolution | 2400dpi |