| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Media Type | Positive Thermal CTP Plate |
| Machine Size (WxLxH)mm | 2127 X 1610 X 1058 |
| Imaging System (channel) | 64CH/ 48CH/ 32CH, Discrete 830nm Laser Diode |
| Throughput (plates/hour) | 28pph/ 22pph/ 16pph, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Machine Type | UV CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 64CH, 48CH, 32CH, Discrete 400-410nm Laser Diode |
| Throughput | 28PPH, 22PPH, 16PPH, 1030mm × 800mm, 2400dpi |
| Resolution | 2400dpi (Option: 1200dpi) |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Machine Type | CTCP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 64CH; 48CH; 32CH |
| Throughout (Plates/Hour) | 28; 22; 16 |
| Resolutions | 2400dpi |
| Plate Size | Max. 1163mm X 940mm, Min. 400mm X 300mm |
| Machine Type | CTP Machine |
|---|---|
| Resolutions | 2400dpi (Option: 1200dpi) |
| Plate Sizes | Max. 1163mm X 940mm, Min. 300mm X 400mm |
| Imaging System | 64CH, 48CH, 32CH |
| Throughout | 28pph, 22ppph, 16pph, 1030mm*800mm 2400dpi |
| Classification | UV CTP Machine |
|---|---|
| Resolutions | 2400dpi |
| Plate Sizes | Max. 1163mm X 940mm, Min. 400mm X 300mm |
| Imaging System | 64CH; 48CH; 32CH |
| Throughput (Plates/Hour) | 28; 22; 16, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Machine Type | CTCP Machine |
|---|---|
| Plate Sizes | Max. 1163mm X 940mm, Min. 400mm X 300mm |
| Imaging System | 64CH; 4CH; 32CH |
| Throughout (Plates/Hour) | 28; 22; 16, Discrete 405nm Laser Diode |
| Resolutions | 2400dpi |
| Media Type | Thermal CTP Plate |
|---|---|
| Imaging System | 64CH |
| Throughout | 16 Plates/Hour |
| Resolution | 2400dpi |
| Plate Size | Max. 1470mm X 1180mm; Min. 300mm X 400mm |
| Machine Type | CTCP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 128-channel, Discrete 400-410nm Laser Diode |
| Throughput | 45PPH, 1030mm X 800mm, 2400dpi |
| Plate Sizes | Max. 1163mm X 940mm, Min. 300mm X 400mm |
| Media Type | Positive UV-CTP Plate, High-sensitive PS Plate |
| Machine Type | UV-CTP Plate Machine |
|---|---|
| Media Type | Positive UV-CTP Plate, High-sensitive PS Plate |
| Imaging System | 64CH, 48CH, 32CH, Discrete 400-410nm Laser Diode |
| Throughput | 28pph, 22pph, 16pph, 1030mm × 800mm, 2400dpi |
| Repeatability | ± 5 μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Laser Wavelength | 830 Nm |
|---|---|
| Imaging System | 256 Diode |
| Throughput | 35/45/55 Pph Depending On Customer Setting |
| Max. Plate Size | 1130mm*920mm |
| Min. Plate Size | 510mm*400mm |