| Machine Condition | New |
|---|---|
| Image Laser Diodes | 64CH,48CH,32CH |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Output Speed | 28Plates Per Hour |
| Max.Plate Size | 1163*940mm |
| Machine Type | UV-CTP Machine |
|---|---|
| Plate Sizes | Max. 1680mm X 1350mm; Min. 650mm X 550mm |
| Resolution | 2400dpi |
| Imaging System | 128 Channels, Discrete 400-410nm Laser Diode |
| Throughput | 22 Plates/Hour, 1630mm X 1325mm/ 2400dpi |
| Imaging System | 64-channel |
|---|---|
| Throughput | 1470mm X1180mm /2400dpi: 16 Plates/hour |
| Repeatability | ±5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single Phase: 220V-240V, Power Consumption(Peak Value): 5.5KW |
| Plate Size | Max.1470mm X1180mm; Min. 300mm X 400mm |
| Machine Type | UV-CTP Machine |
|---|---|
| Plate Sizes | Max. 1680mm X 1350mm; Min. 650mm X 550mm |
| Resolution | 2400dpi |
| Imaging System | 128 Channels, Discrete 400-410nm Laser Diode |
| Throughput | 22 Plates/Hour, 1630mm X 1325mm/ 2400dpi |
| Replenishment | 120ML/SQM |
|---|---|
| Main Component | Sodium Gluconate |
| HS Code | 37079090 |
| Static | 60ML/Hour |
| Packing | 20L Per Plastic Bottle |
| Laser Diode | 64 |
|---|---|
| Wavelength | 810 Nm |
| Machine Type | Thermal CTP |
| Speed | 28 Pph |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product Name | CTCP/UV CTP Platesetter |
|---|---|
| Throughput | 16/22/28pph; 1030mm X 800mm / 2400dpi |
| Plate Sizes | Max.800mm X 660mm; Min. 260mm X 300mm |
| Media Type | Positive UV-CTP/CTCP Plate Or High Sensitive PS Plate |
| Plate Thickness | 0.15mm To 0.30mm |
| Laser Wavelength | 830 Nm |
|---|---|
| Imaging System | 256 Diode |
| Throughput | 35/45/55 Pph Depending On Customer Setting |
| Max. Plate Size | 1130mm*920mm |
| Min. Plate Size | 510mm*400mm |
| Laser Wavelength | 830 Nm |
|---|---|
| Imaging System | 256 Diode |
| Throughput | 35/45/55 Pph Depending On Customer Setting |
| Max. Plate Size | 1130mm*920mm |
| Min. Plate Size | 510mm*400mm |
| Type | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Page Size(mm) | 280-860; 280-1100; 280-1200; 290-1500 |
| Processing Speed | Speed Adjustable(10 To 60 Seconds) 400-1000 Mm/minutes |
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Developing Capacity | 46L; 58L; 70L; 78L |