| Type | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Page Size(mm) | 280-860; 280-1100; 280-1200; 290-1500 |
| Processing Speed | Speed Adjustable(10 To 60 Seconds) 400-1000 Mm/minutes |
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Developing Capacity | 46L; 58L; 70L; 78L |
| Type | CTP Plate Machine |
|---|---|
| Plate Feeding Speed | ≤ 75 Plates/hour |
| Plate Size | Max. 1,163 X 940mm, Min. 400 X 300mm |
| Plate Loading Quantity | 4 Cassette(100 Pieces Per Cassette) |
| Interface | RS 485 |
| Classification | CTP Plate Machine |
|---|---|
| Imaging System | 256-channel, Discrete 830nm Laser |
| Output Speed | 10plates/hour, 2032mm X 1400 Mm/2400dpi |
| Plate Sizes | Max. 1400mm X 2032mm; Min. 508mm X 394mm |
| Media Type | Thermal CTP Plate |
| Product Name | Ctp Plate Processor |
|---|---|
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Processing Speed | Speed Adjustable (10 To 60 Seconds) 400-2400 Mm/minute |
| Plate Sizes | Max Width: 1500 Mm Min Length: 300 Mm |
| Developing Capacity | 46/58/70/78L |
| Machine Type | CTP Plate Processor |
|---|---|
| Page Size(mm) | 280-860; 280-1100; 280-1200; 290-1500 |
| Processing Speed | Speed Adjustable(10 To 60 Seconds) 400-1000 Mm/min |
| Plate Thickness | 0.15-0.4mm |
| Developing Capacity | 46L; 58L; 70L; 78L |
| Machine | Plate Baking Machine |
|---|---|
| Max. Plate Size(mm) | 1100 X 850; 1200 X 1100; 1450 X 1200 |
| Drying Method | Heating Drying Method |
| Setting Plate Quantity | 4 Or 8 Pieces |
| Temperature Control Area | 50ºC-250ºC |
| Product Name | CTP Plate Holes Online Punching Machine |
|---|---|
| Power Supply | 208-240V |
| Net Weight | 85kgs |
| Cutting Speed | 45 Cycles / Min |
| Specification | 1140mm*540mm*1010mm |
| Product Name | CTP Plate Holes Online Punching Machine |
|---|---|
| Power Supply | 208-240V |
| Net Weight | 85kgs |
| Cutting Speed | 45 Cycles / Min |
| Specification | 1140mm*540mm*1010mm |
| Name | Plate Punch Machine |
|---|---|
| Size | 1360(L)X980(W)X1340(H) |
| Weight | 90kg |
| Custom Formats | Acceptable |
| Packaging Details | Standard export packing |
| Type | Box Making Machine |
|---|---|
| Power Supply | 380V/50HZ |
| Material | 200-600gsm One Side Or Double Side PE Coating Paper |
| Air Supply | 0.6MPa |
| Total Power | 5.5kw |