| Machine Type | Paper Box Making Machine |
|---|---|
| Max. Production | 200 PCS/Min |
| Covering Area | 4.0m*1.2m |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Blank Width | 100mm-630mm |
| Machine Type | Paper Box Making Machine |
|---|---|
| Max. Production Speed | 200 Pcs/min |
| Covering Area | 4.0m*1.2m |
| Material | Paper Board 200-600gsm, Corrugated Board Paper With Thickness Not Exceed 1.5mm |
| Voltage | 380V/50Hz |
| Machine Type | Paper Box Making Machine |
|---|---|
| Max. Production Speed | 200 Pcs/min |
| Material | Paper Board 200-600gsm, Corrugated Board Paper With Thickness Not Exceed 1.5mm |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Blank Width | 100mm-630mm |
| Machine Type | Carton Making Machine |
|---|---|
| Maximum Production Speed | 200 Pieces/min |
| Covering Area | 4.0m*1.2m |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Blank Width | 100mm-630mm |
| Machine Type | Box Making Machine |
|---|---|
| Max. Production Speed | 200 Pcs/min |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Blank Width | 100mm-630mm |
| Height Of Side Flaps | 15mm-250mm |
| Classification | Paper Box Making Machine |
|---|---|
| Printing Material | 200-600gsm One Side Or Double Side PE Coating Paperboard |
| Max. Speed | ≤ 60pcs/min |
| Total Power | 5.5 Kw |
| Air Supply | 0.6MPa |
| Machine Type | Paper Box Making Machine |
|---|---|
| Max. Production Speed | 200 PCS/Min |
| Material | Paper Board 200-600gsm, Corrugated Board Paper With Thickness Not Exceed 1.5mm |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Blank Width | 100mm-630mm |
| Type | CTP Plate Densimeter |
|---|---|
| Sensor | CMOS 1.3 Megapixel |
| Light | White Light LTD*8pcs |
| Digital Zoom | 2 |
| Image Size | 1280*720 |
| Classification | Paper Box Making Machine |
|---|---|
| Max. Production Speed | 200 Pcs/min |
| Covering Area | 4.0m*1.2m |
| Blank Length | 100mm-450mm |
| Blank Width | 100mm-630mm |
| Type | Water-wash &solvent-wash Are Both Workable |
|---|---|
| Format | 400mm, 600mm, 800mm In Width For Option |
| Function | Exposure, Wash-out, Drying And De-tacking |
| Automatic | Yes |
| Plate Thickness | 0.15mm-5.50mm |