| Type | Thermal CTP Machine |
|---|---|
| Laser Walve | 830 Nm |
| Speed | 25 Pcs Per Hour |
| Max Plate Size | 800mm*660mm |
| Min. Plate Size | 270mm*270mm |
| Laser Channels | 28CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph |
| Max.Plate Size | 1160X940(mm),Min.:400x300(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Manual,semi-automatic |
| Net Weight | 900KGS |
| Image Laser Diodes | Optical Fiber Valve |
|---|---|
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Output Speed | 35/45/55 Plates Per Hour |
| Max.Plate Size | 1163*940mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.40mm |
| Laser Channels | 256CH |
|---|---|
| Output Speed | 48pph |
| Max.Plate Size | 1163X940(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Semi-automatic ,manual |
| Net Weight | 900KGS |
| Machine Type | CTP Machine |
|---|---|
| Plate Sensitivity | 120mj/square Centimeters |
| Throughout | 25plates/hour, 800 X 660mm, 2400dpi |
| Plate Sizes | Max. 800mm X 660mm, Min. 270mm X 270mm |
| Repeatability | 0.01mm |
| Laser Channels | 256CH |
|---|---|
| Output Speed | 48pph |
| Max.Plate Size | 1163X940(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Semi-automatic ,manual |
| Net Weight | 900KGS |
| Laser Channels | 32CH,48CH,64CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph,22pph,28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Laser Channels | 32CH,48CH,64CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph,22pph,28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Machine Type | Plate Baking Oven |
|---|---|
| Setting Plate Quantity | 4 Piece / 8 Piece |
| Drying Method | Heating Drying Method |
| Temperature Control Area | 50ºC-250ºC |
| Operational Method | Automatic |
| Type | CTP Autoloader |
|---|---|
| Plate Feeding Speed | ≤ 75 Plates/hour |
| Plate Loading Quantity | 4 Cassette(100 Pieces Per Cassette) |
| Plate Size | Max. 1,163 X 940mm, Min. 400 X 300mm |
| Plate Thickness | 0.15mm-0.40mm |