| Laser Channels | 32CH |
|---|---|
| Output Speed | 22pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm),Min.:400x300(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Manual,semi-automatic |
| Net Weight | 800KGS |
| Laser Channels | 32CH,48CH,64CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph,22pph,28pph |
| Max.Plate Size | 1163X940(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Semi-automatic ,manual |
| Net Weight | 900KGS |
| Laser Channels | 48CH |
|---|---|
| Output Speed | 28pph |
| Max.Plate Size | 800X660(mm),Min.:260x300(mm) |
| Plate Loading And Unloading | Manual |
| Net Weight | 800KGS |
| Image Laser Diodes | Optical Fiber Valve |
|---|---|
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Output Speed | 35/45/55 Plates Per Hour |
| Max.Plate Size | 1163*940mm |
| Plate Thickness | 0.15-0.40mm |
| Max.Plate Size | 280-1550mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Machine Size | 1500x1400x1100mm |
| Net Weight | 350KGS |
| Power Supply | 220V |
| Laser Channels | 32CH,48CH,64CH |
|---|---|
| Output Speed | 16pph,22pph,28pph |
| Max.Plate Size | 800X690(mm) |
| Condition | New Or Used Available |
| Resolution | 2400dpi,1200dpi Optional |
| Laser Wavelength | 830 Nm |
|---|---|
| Imaging System | 256 Diode |
| Throughput | 35/45/55 Pph Depending On Customer Setting |
| Max. Plate Size | 1130mm*920mm |
| Min. Plate Size | 510mm*400mm |
| Laser Channel | 64 |
|---|---|
| Output Speed | 16PPH |
| Max.Plate Size | 1470X1180(mm) |
| Resolution | 2400dpi |
| Plate Loading And Unloading | Automatic |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 64-channel; 48-channel; 32-channel |
| Throughput | 1,030×800mm, 2400dpi: 28 Plates/hour; 22 Plates/hour; 16 Plates/hour |
| Repeatability | ± 5µm (Continuous Exposing For Four Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single-phase: 220AC, +6%, -10%, Power Consumption: 4KW |
| Classification | CTP Machine |
|---|---|
| Imaging System | 64-channel |
| Throughput | 60plates/hour, 381mm X 578mm, 1200dpi |
| Repeatability | ± 5μm(Continuous Exposing For 4 Times Or Above On The Same Plate With A Temperature Of 23℃ And Humidity Of 60%) |
| Power Supply | Single Phase: 220AC, +6%, -10%, Power Consumption: 4KW |